Reedel, 21. septembril astub Station Narva pealaval Kreenholmi Manufaktuuri sisehoovis üles üks triphopi värvikamaid ja mõjukamaid tegelasi Tricky (kodanikunimega Adrian Nicholas Matthews Thaws). Tricky alustas oma muusikalist teekonda 1980ndatel Inglismaa sadamalinna Bristoli underground-rühmituses Wild Bunch, millest kasvas hiljem välja Massive Attack. 1995. aastal ilmus tema esimene sooloalbum „Maxinquaye”, mis saavutas Ühendkuningriigis kulplaadi staatuse ja Mercury auhinna nominatsiooni ning pani isegi David Bowie looma Trickyle pühendatud proosapoeemi. Sellel plaadil sulandusid soul, dub, hiphop, ragga, neopsühhedeelia ja milleniumi-eelse Britannia tööstuslinnade paranoilised meeleolud ning selle ainukõlalise muusikalise sulami järelmõju on aimata nii kaasaegses atmosfäärilises R&B-s, pominaräpis kui ka dubstepis. Pärast veerandsadat tegutsemisaastat ja koostöid Björki, Beyoncé ning Yoko Onoga kõlab too „pimedusejünger“ endiselt nagu eikeegi teine. Tema mullu ilmunud järjekorras kolmeteistkümnendal kauamängival „ununiform“ löövad teiste seas kaasa Vene räpparid Scriptonite, Basta ja Smokey Mo.

Tricky ei esine Eestis esmakordselt. 2008. aasta sügisel tegi ta Tallinnas Rock Cafes etteaste, mida paljud kohalviibinud on nimetanud oma elu üheks vapustavamaks kontserdielamuseks.

Station Narva festivali muusikaprogramm leiab aset 21. ja 22. septembril Kreenholmi Manufaktuuris ja kultuuriklubis Ro-Ro. Tricky kõrval on festivali peaesinejateks ka 80ndate uue laine legend Echo & the Bunnymen ja techno produtsent Actress Inglismaalt.

Muusikaprogramm päevade kaupa:

Reede, 21. sept:
Tricky (UK), Actress (UK), Jenny Wilson (SE), Una Bomba 50 + (EE), Zahir (EE), Grechka (RU), View (FI), Beebilõust (EE), RSAC (RU), Shortparis (RU), Propazha (EE)

Laupäev, 22. sept:
Echo & the Bunnymen (UK), Gazelle Twin (UK), 12EEK Monkey (EE), Mart Avi (EE), Joensuu1685 (FI), Fever Dream (IS), Sõpruse Puiestee (EE), Электрофорез, Electroforez (RU), Indrek Spungin (EE), Tam i Tut (EE), Eksponatika Clan (EE) Guesthouse (EE), PTF1987 (EE)

Lisaks muusikaprogrammile toimub Station Narva raames palju muudki. Pühapäeval, 23. septembril pühitsetakse jõepromenaadil sisse Narva linna sügispealinna hooaja algus ja peetakse maha Station Narva külaliste ühine pikalaua-söömaaeg. Narva kolledžis on avatud festivali infopunkt ja DIGIX mängudekohvik, Ro-Ro klubis toimuvad lisaks kontsertidele ka Comedy Estonia kolmkeelne stand-up etendus ja keeltekohvik, Narva kunstiresidentuuris leiavad aset kunstialased tegevused ja arvamusfestivali „BAZAR“ kureeritud avalikud vestlused. Kogu festivali programm ja ajakava kuulutatakse välja septembri esimeses pooles.

Station Narva 2018 festivalipassid on Piletilevis eelmüügis hinnaga 39 eurot. Alates 27. augustist on müügil ka 21. ja 22. septembri muusikaprogrammi päevapiletid hinnaga 25 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid