6. septembrist kuni 1. novembri südaööni on avatud veebipõhine taotlusvoor muusikutele, kes soovivad tuleval kevadel TMW festivalil üles astuda. Avaldused on oodatud mistahes muusikastiilide esindajatelt; nii sooloartistidelt kui ka suurematelt kooslustelt, nii interpreetidelt kui ka heliloojatelt üle kogu maailma.

Tuleva aasta märtsi tervet viimast nädalat katva linnafestivali keskmes on kolm päeva vältav muusikaprogramm, mille koostab 1. novembriks laekuvate esinemistaotluste põhjal TMW korraldustiim, kuhu kuuluvad nii Eesti kui ka rahvusvaheliste muusikaettevõtete esindajad, ürituste korraldajad ja erinevate žanrite asjatundjad.

Kümne tegutsemisaasta jooksul on TMW festival kujunenud lisaks Eesti artistidele oluliseks väljundiks ka üleilma muusikakogukondadele. Tänavu kevadel toimunud juubelifestivalile laekus esinemistaotlusi ligi 1500 artistilt enam kui 50 riigist ning programmi kinnitati üle 260 artisti 30 riigist, teiste seas põhjanaabrite legendid Ismo Alanko ja Kimmo Pohjonen, Islandi alternatiivmuusika keskseid tegelasi Högni, USA ska veteranid The Toasters, Inglismaa alternatiivroki uus tulija Suzi Wu, India indierocki täht Alluri ning paljud Venemaa ja Ida-Euroopa põnevaimad artistid.

Eesti artiste kinnitati kavasse ligi 130. TMW partnerite Telia ja Telliskivi Loomelinnaku poolt välja pandud ning festivali delegaatide ja publikuhääletuse tulemusena välja selgitatud artisti-auhinnad võitsid tänavu Mart Avi, Mari Kalkun ja Holy Motors.

Esinemisavalduste esitamine TMW 2019 festivalile kestab kuni 1. novembrini 2018 TMW veebilehel artist.tmw.ee. Programmi kinnitatud artistid kuulutatakse välja 2019. aasta veebruari alguses.

TMW 2019 festivalipassid on kuni 12. septembrini müügil soodushinnaga 35 eurot festivali veebipoes tmw.ee/store.