Film jälgib Eriku (Reimo Sagor) pikka, keerulist ja kohati koomilist isaks kasvamise teekonda. Lugu, mille käigus tavalisest eesti mehest saab igapäevaelu kangelane, Superman, kes on oma isaduse eest valmis küünte ja hammastega võitlema. Mis teeb isast isa?

"Tore, et sedavõrd palju inimesi on filmi vaatama jõudnud - küllap teema läheb inimestele korda. Film on juba praeguseks tekitanud diskussiooni ja saanud palju positiivset tagasisidet." märkis filmi produtsent Ivo Felt.

"Filmi temaatika on esmapilgul selline, mis kohemaid võib-olla ei lubanud prognoosida suurtele kassahittidele omaseid avanumbreid ja seda suuremat heameelt võime tunda selle üle, et nii rohkearvuline publik on linateose üles leidnud," lisas filmi levitaja Timo Diener.

Filmis mängivad Reimo Sagor, Nora Altrov, Emily Viikman, Liis Lass, Adeele Sepp, Epp Eespäev, Andres Mähar, Egon Nuter, Mait Malmsten ja teised armastatud Eesti näitlejad.

"Võta või jäta" kuulub Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari „Pank“.