Festivali üks peaesinejatest Salvador Sobral puges eurooplaste südamesse bossahõngulise klaveriballaadiga „Amar Pelos Dois“, millega ta võitis 2017. aastal Eurovisooni lauluvõistluse. Tema 2016. aastal ilmunud debüütplaat „Excuse Me“ seob ladusalt üheks Ladina-Ameerikast pärit bossa ja jazzitoonid. Salvadori tundlik muusika ja traditsioone austav esitus sobivad imehästi jõuluootuse aega. Salvador Sobral annab Eestis kaks kontserti – 2. detsembril Tartus ja 3. detsembril Tallinnas.

Jõulujazzi teine peaesineja 2012. aastal Jazzkaarel esinenud sügavsametise häälega Lizz Wright, astub kuulajate ette koos 20. sünnipäeva tähistava Estonian Dream Big Bandiga Siim Aimla juhatusel. Lauljatarilt on ilmunud kuus albumit, mis on pälvinud kriitikutelt ja kuulajatelt vaid kiitust ning jõudnud Billboardi edetabelite tippu.

Jõulujazzi Pimemüügil osutus kõige populaarsemaks sooje lõunamaa kõlasid pakkuva Kuuba laulja-viiuldaja-helilooja Yilian Cañizares'e kontsert, mis toimub 29. novembril kell 19:00 Vabal Laval. Cañizares üllatab publikut afro-kuuba ja jazzikõlade eklektilise kohtumisega, kus traditsioonid põimuvad värskete helidega.

Maailma põnevamate ja dünaamilisemate jazztriode hulka liigitatud anglo-skandinaavia kolmik Phronesis on kogunud kuulsust pööraste ülesastumistega. Originaalne lähenemine trioformaadile ja rütmiline energia, mida kuuleb 1. detsembril ka Eesti publik, on toonud triole ka mitmeid auhindu. Sarnaselt saaks iseloomustada ka klassikalise muusika ja jazzi piire kompavat Šveitsi triot VEIN, kus muusikud moodustavad põneva kvarteti briti esisaksofonisti ja helilooja Andy Sheppardiga.

Ungari svingikuningate ansambel Swing a la Django viib ajaloorännakule 30. - 40. aastate muusikasfääri. Nende looming on segu ungari mustlasmuusikast, svingist, tangost ja jazzist. Värskeid helisid toob Jõulujazzile Belgia-Luksemburgi trio Dock in Absolute. Kolmiku muusika ühendab jazzi, klassikat ja rokki, seda kõike minimalismi piirimail mängides. Erinevate suundadega eksperimenteerib Saksamaa kvartett Philipp Gropper’s Philm, kus kohtuvad klassikaline jazz, Euroopa kammermuusika ja kaasaegne tunnetus.

Jõulujazzi avakontsert koostöös Eesti Jazzliiduga toob Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul lavale originaalmuusika kontsertetenduse „9 hümni vabadusele“. Uudisteoseid saab kuulata ka Eesti ühe silmapaistvama organisti Ulla Kriguli kontserdil Niguliste muuseumis, kus on fookuses pillide kuningas orel. Esitatakse Maria Fausti, Sander Möldri ja Raul Ojamaa uudisteoseid. Samas kohas astub üles ka kitarriduo Teemu Viinikainen ja Andre Maaker, kes jagavad ühist kujutlust muusikast, mis võib olla ühes hetkes unistavalt läbipaistev, kuid samas kanda rokilikku jõulisust. Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Robert Jürjendali, Arve Henrikseni ning Madis Metsamarti kontsert „Talvemaastikud“ pakub kuulajatele kontsertidel Tallinnas ja Viljandis sumeda advendimõtiskluse, kus tuleb esitlusele ka Robert Jürjendali uudisteos.

Jõuluajal pole unustatud ka väikesed muusikasõbrad. Ansamblist Trad.Attack! tuntud Sandra ja Jalmar Vabarna pakuvad perekontserdil kuulamiseks reisidel ja perekeskis sündinud humoorikaid ja värvikaid lugusid, toeks kitarr ja eesti rahvapillid.

Jõulujazz 2018 toimub Tallinnas, Viljandis, Tartus, Pärnus ja Haapsalus. Jõulujazzi kava vaata www.jazzkaar.ee. Piletid on müügil Piletilevi müügikohtades ning veebiaadressil www.piletilevi.ee.