"Iga lugu, mille ma ette võtan, on minu jaoks tähtis ja see tähendab ka seda, et iga looga näen ma nädalaid kui mitte mitu kuud vaeva. Seda lugu hakkasin ma tegema juba juuni lõpus. Aga minu töö ja vaev ei ole nii tähtsad kui inimeste mured, kes selles kortermajas peavad elama. Kujutage ette, kui te elate kortermajas, mis on viimase kümne aasta jooksul kulutanud kohtus käimistele ja õigusabile üle 50 000 euro. Kujutage ette, kui maja allkorrusel asuv äripind ei soovi kommunaalkulusid maksta enne, kui olete jõudnud nõudega Riigikohtuni välja. Kõige selle maksavad ju kinni nii maja noored kui vanad elanikud omast taskust," kommenteeris Lust.

Lugu päädis sellega, kui ühistu liikmed avastasid ühel hetkel, et äripinnale on tekkinud 69 uut korteromandit ehk täpselt kaks korteromandit rohkem kui on kogu majas kortereid kokku. Kuidas sai äripind kortermaja üle kontrolli? Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu usub, et seadusandja peaks endale tõsiselt otsa vaatama, kui sellised juhtumid on meie riigis võimalikud. Tallinna linna volikogu liige ja revisjoni komisjoni esinaine Helve Särgava aga väidab, et taolised kaaperdamised ei ole enam harv nähtus. Sõna said ka sotsiaalministeeriumi asekantsler Sten-Andreas Erlich ja paljud teised. Millise otsuse langetas päeva lõpuks siiski kohus?

"Küll aga on mul seoses selle saatega hea meel selle üle, et Tallinna Linnavalitsus on teinud Kuuuurija saate põhjal justiitsministeeriumile ettepaneku seadust muuta, et sarnaseid olukordi rohkem ei tekiks. Samamoodi nagu on Liivalaia 5 tehtud uued korteromandid, võiks teha postkastidest korteromandid, sest muud piirangut äripinnal sisuliselt ei ole, kui et korteromandile peab olema ligipääs üldkasutatavast ruumist," sõnas Lust.

Aivar Riisalu ütles Kuuuurijale, et seadusandja peaks endale tõsiselt otsa vaatama, kui sellised lood nagu Liivalaia kortermaja saaga, on meie riigis võimalikud.

Tallinna linna volikogu liige ja revisjoni komisjoni esinaine Helve Särgava rääkis Kuuuurijale, et Liivalaia 5 kortermaja probleemid ei ole ainsad sarnased pealinnas, vaid tema poole pöörduvad erinevad korteriühistud sarnaste muredega pea iga päev ja taolised kaaperdamised ei ole enam harv nähtus.

Kes võltsis asekantsleri allkirja? Sotsiaalministeeriumi asekantsler Sten-Andreas Erlich avastas Liivalia 5 kortermaja erakorralise korteriühistu koosoleku protokollist oma allkirja. Mees ütleb, et tema allkirjaga tegu ei ole, kuna ta viibis sel päeval hoopiski Soomes. Asekantsler arvab, et taoline kaaperdamine kortermajas on kahetusväärne ning ta loodab, et kohus langetab päeva lõpuks siiski majaelanike muresid arvestades õiglase otsuse.

Saate teises pooles keskendus Lust päästeinglitele. Boris ja Sergei on otsustanud teha kahekesi korda vana Valga juudi surnuaia. Mehed veedavad suure osa oma ajast just kalmistul haud haua kaupa neid samblast puhastades ja oma enda rahakotist seda kõike toetades. Soome kirjanik Juhani Tammineni sõnul on selline olukord kurb ja riik peaks iidsete pühapaikade korrashoidu toetama nii nagu tehakse seda Soomes.