Ilvesed esitlesid Lätis oma peret!

Ehkki president Toomas Hendrik Ilves (64) kolis vahetult pärast ametiaja lõppu Ameerikasse ja alustas seal tööd õppejõuna Stanfordi ülikoolis, pole Eesti inimeste huvi tema vastu jahtunud. Ilves ise oma eraelu avalikkusega kuigi aktiivselt ei jaga, küll aga teeb seda tema lätlannast abikaasa Ieva (41). Naine on andnud Läti pereajakirjale Mans Mazais intervjuu, kus kirjeldab pere elu-olu. Muu hulgas on fotodelt näha, kui vahvaks põnniks on sirgunud Ieva ja Toomas Hendriku poeg, väike Hans Hendrik Ilves, kes kuu lõpus saab kaheaastaseks.

Hans Hendrik on ilmselgelt otsekui isa suust kukkunud ja muidugi kannab ta isale sarnaselt kikilipsu. Piltidelt leiab ka Ieva lapsed esimesest ja teisest kooselust. Fotodelt on näha, et 15aastane Ralf on juba emast pikem ja nelja-aastasest Isabellast on saanud pikajuukseline rosinasilm.

„Abikaasa on mulle suur tugi, sest me saame kõigest rääkida. Toomas loeb palju, ja mitte ainult poliitikast ja tehnoloogiast, vaid ka psühholoogiast ja teab kõike lapse arengufaasidest,“ räägib Ieva väljaandele. Ta mainib, et vahel küll tundub talle, et mehe teadmised on vaid teoreetilised ja praktiline pool veidi puudulik. „Samas ei ole ma kordagi tundnud, et olen lapse kasvatamisega üksi jäetud,“ kinnitab Ieva.

Toomas Hendrik ja Ieva abiellusid 2. jaanuaril 2016 Viljandimaal Halliste kirikus. Toomasele on see kolmas püha liit, Ievale esimene. Koos varasematest suhetest sündinud lastega on neil kahe peale kokku kuus last.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid