"Armastus viimasest pilgust" (Argentina) Režissöör Juan Vera

Marcos ja Ana on olnud abielus 25 aastat. Nende täiskasvanud poeg läheb teise riiki õppima ja abielupaar tunnetab äkki, et nende kooselul puudub eesmärk. Mõlemad leiavad, et neile on parem olla lahus kui koos. Uus situatsioon on kummalegi vabaduse puhanguks, täis üllatusi inimsuhetest. Aegamööda hakkab aga kõik uus Ana jaoks muutuma üksluiseks. Selgub, et ka Marcose jaoks on selline ootamatu vabadus pigem õudusunenägu.

"Ilma minuta" (Venemaa) Režissöör Kirill Pletnjov

Armukolmnurk – kaks naist ja üks mees – ning tõeline armastus. Mõlemad naised hakkavad üheaegselt mehelt tekstisõnumeid saama. Selles ei oleks ju midagi ebatavalist, kui need saladuslikud sõnumid ei saabuks ... pärast mehe surma. Rivaalitsevatel naistel ei jää üle muud kui ühendada oma jõud selle müsteeriumi selgitamiseks. Film, mis tuletab meelde, et me argipäevas oma armastuse lugu ei unustaks.

"Üksildased öös" (Mehhiko) Režissöör Axel Muñoz

Suurlinna üksildusest on tehtud lugematu hulk filme. Mehhiklase Axel Muñoze oma tõuseb nende seast ometi esile. Sotsialiseerumisraskustega noor mees kohtab endasugust naist, kes nagu temagi armastab hiilida võõrastesse korteritesse ja näpata nende omanike intiimasju. Nõnda avaneb üks hoopis teistsugune, lummav maailm. Omapärane urbanistlik armastuslugu.

"Valss vahekäikudes” (Saksamaa) Režissöör Thomas Stuber

Imeliselt õrn ülistuslaul kiituseta jäänud kangelastele, film täis maagilist realismi. Peategelasteks on tavalised inimesed, tulvil keerulisi, kuid allasurutud emotsioone. Nad töötavad suures supermarketis kusagil Ida-Saksamaa provintsis. Christian on kaupluses uus töötaja. Ta sukeldub vaikselt uude ja tundmatusse universumisse – lõputud vahekäigud, ladude igipõlised reeglid ja tõstukliftide kentsakad mehhanismid. Magusaosakonnas töötavale Marionile meeldib Christianiga koos naerda. Kui Christian Marioni armub, toetab meest kogu kaupluse personal ning mõlemad tajuvad värske õhu hingust …

"Abikaasa materjal" (India) Režissöör Anurag Kashyap

Indias on piirkondi, kus korraldatud abielu on ainsaks mõeldavaks kooselamise viisiks. Rumi on noor ja taltsutamatu naine, kes ei aktsepteeri Indias vaikimisi heakskiidetud naiste allasurumist ega suguseltsi organiseeritud abielusid. Oma pere teadmata kohtub ta impulsiivse noormehe Vickyga. Ent salajane romanss ei kesta igavesti, Rumi peab astuma korraldatud abiellu. Bollywoodi mõjutustega romantiline draama, milles on särtsu, muusikat ja dramaatilisi südamete keerdkäike.