Inga Lunge (37) usub, et kui silmad enam ei sära, tuleb aeg maha võtta, enda sisse ja ümber vaadata ning vajalikke muudatusi teha.

„Tänaval tulevad lapsed vastu, pilk täiesti kustunud. Täiskasvanud on kas tohutult väsinud või täiesti omas maailmas. Inimesed on enda jaoks ära kadunud ja mina ei tahtnud seda – ära kaduda,“ lausub Inga.

Sa olid peaosatäitja Eesti menukaimas seriaalis, kuid kõigile ootamatult otsustasid sealt lahkuda. Kas sinul kaduski silmist toosama sära, millest räägid?

Alustuseks ütlen kohe ära, et „Pilvede all“ sarjast kõrvale jäämine – ma nimetan seda nii, sest mu tegelaskuju pole sealt lõplikult lahkunud – oli minu otsus. See tuli sügavalt minu enda seest ega olnud kellegi teise poolt mõjutatud.

Ülimalt oluline on ära tunda, kui sa oled millestki väsinud. Kui sinu sees pole enam seda tunnet, et ma nii väga tahan, kui kirge ja põlemist pole. On täiesti normaalne, et see saabki töises plaanis ühel hetkel otsa, eriti kui oled loominguline inimene. Siis tuleb pidurit tõmmata ja mõelda, kuidas edasi.

Nii kurb kui see ka pole, märkan ma üha rohkem omavanuste hulgas kokkujooksmist. Saadakse ärevushäire või depressioon, võetakse ravimeid, et ennast vaimses plaanis tasakaalus hoida. Ma usun, et tundsin enda puhul selle hetke lihtsalt ära. Küsimus pole täna selles, kas mul on praegu vähem või rohkem tööd, sest mu võimekus on sarnane kui sarja tehes. Küsimus on pigem selles, kuhu oma energia panna.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega