Praegu elab Indrek Tarand (54) abikaasa Kadiga (51) Toompea jalamil kortermajas, kust avaneb meeliülendav vaade Pika Hermanni tornile ja sinimustvalgele lipule. Nüüd, kus peagi töö Euroopa Liidu tulipunktis ühele poole saab, oleks just hea kolida oma majja, et näiteks väljaveninud põlvedega dressides aias nokitseda, sigarit popsida ja memuaare kirjutada. Nende tarvis elab Indrek värvikaid peatükke oma ellu üha juurde – esmaspäevasel EKRE protestil Riigikogu ees mikrofoni haaranud ja protestijaid sotside poolt hääletama kutsunud europarlamendi saadik lükati lavalt alla ja sai rahvahulga käest nuhelda...

Indrek on kindlustanud eramu ümber segamatu privaatsuse. Tema omanduses on kokku 15 hektarit maad. Varem kuulus seal vaid veidi üle hektari maad Andres Tarandile, hiljem on Indrek selle ümber jupikaupa maad kokku ostnud. Selle osa maast, kuhu on kerkinud viimistlusjärgus eramu, soetas europarlamendi saadik eelmise aasta mais.

"Valmis see elamine seal lõplikult veel ei ole. Ma elan endiselt Tallinnas," sõnab Indrek. "Pigem on see koht, kus oma pensionipõlve veeta. Seal on küll kihelkonnakool olemas, aga Tallinnas on neid rohkem – üks minu lastest on veel põhikooliealine ja teine gümnasist. Aga koht on muidugi väga ilus."

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega