Eesti disaini parimaid näiteid koondavale turule kandideeris tänavu 264 disainerit, kelle seast aitas parimad ja eriilmelisemad välja valida žürii – moekriitik ja Baltika loovjuht Anne Vetik, Eesti Disainikeskuse esindaja Kaire Rannik, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi esindaja Ketli Tiitsar ja Eesti Disainiauhinnad 2016 noore graafilise disaineri auhinna Noor Püss võitja Pamela Sume.

Esmakordselt toimusid turul avalikud vestlused disaineritega, andes külastajatele sissevaate disainerite tööprotsessidesse ja selle maailma telgitagustesse. Aasta disainiagentuuri Hmmm Creative Studio üks loojatest Karl Saluveeri vestluskaaslasteks oli ehtekunstnik Tanel Veenre, nahadisainer Stella Runnel (Soomlais) ning jalatsibrändi TOKU üks loojatest Piibe Tomp.

Disaintooteid võis turult leida paljudest eri kategooriatest – nii laste ja täiskasvanute rõivaste ja aksessuaaride kui ka elustiilitoodete, keraamika ja kodusisustustoodete seast. Paljud disainerid olid kohal ka uudistoodetega, pakkudes neid saabuvate pühade puhul erihindadega.

Meelelahutuse eest hoolitsesid pühapäevasel disainiturul indie-popelectro artist Kali Briis, kes esitles valitud lugudega uuel aastal ilmuvat albumit “Cloudy with a Chance of Briis”, ja Öömaja DJ'd. Samuti võis leida turult käsitöökohvi, jäätist, tänavatoitu ja sushit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid