Korraldajad, Sõltumatu Tantsu Lava ja Liikumispuudega Inimeste Liit
soovivad pöörata tähelepanu liikumisele kui eneseväljenduse ja kunsti vormile, millega saavad tegeleda kõik, olenemata füüsilisest ettevalmistusest või vormist. Nii soovitakse maratoniga kutsuda inimesi üles ühiskondlikule solidaarsusele.

Tantsumaratoni avab Europarlamendi saadik Indrek Tarand. 12 tunni
vältel mängivad muusikat DJ-d ja live trummiansambel Kuku!, kes annavad niiviisi oma heategevusliku panuse ürituse eesmärgi nimel. DJ-de seas on Riigikogu liikmed Eiki Nestor ja Heidy Purga, näitleja Rain Tolk, plaadipoe omanik Madis Nestor ja lavastaja Ingomar
Vihmar. Lisaks keerutavad plaate DJ-d Kevin Park, Mari-Anna Miller, Johanna Tenso, Taavi-Peeter Liiv.

Õhtujuhid ergutavad tantsijaid ning žürii jagab välja erinevaid
auhindu.

Valguskujunduse loob valguskunstnik Karolin Tamm.

Kõiki, kes soovivad oma panuse anda võrdsete liikumisvõimaluste
eest oodatakse osalejatele kaasa elama ja endale sobivas ajavahemikus kaasa tantsima. Selleks saab kohapealt soetada toetajapileti ning tulla 29. detsembril Sõltumatu Tantsu Lavale võistlejaid ergutama ja kaasa tantsima, soovi korral ka lihtsalt pealt vaatama.

ELIL-i tegevjuht Lili Tiri: “ELIL-i eesmärk on suurendada liikumispuudega

inimeste huvi ja teadlikkust tantsust ja sellest, et ükskõik, mil moel sa tantsid või liigud, see on aksepteeritav ja sinule endale hea ning kasulik. Sel aastal osalevad liikumispuudega tantsijad on erineva võimekusega olles manuaal- või elektriratastooli kasutajad,
liiguvad tugiraami või karkude abil. Nende eesmärk on olla eeskujuks ning kutsuda teisigi Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu Sõpruse pst 151a spetsiaalset treeningsaali kasutama - tants võib olla üks sotsiaalse rehabilitatsiooni vorme.”

Tantsumaraton teeb sel aastal koostööd Eesti Breigiliidu ja Eesti
Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga, niisamuti kui tantsustuudiotega, et tuua erinevate tantsustiilide harrastajad ühele põrandale kokku.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid