„Uuel aastal ootavad suuri ja väikeseid filmisõpru ees Lotte ja tema sõprade uued seiklused,“ ütles filmi produtsent Kalev Tamm. „Filmi „Lotte ja kadunud lohed“ tegemisse on pühendatud palju tööd, kuid veel rohkem armastust. Loodan, et seda head emotsiooni tajuvad kõik vaatajad,“ lisas režissöör Janno Põldma.

Riigikantselei EV100 programmi juhi Maarja-Liisa Soe sõnul on südika koeratüdruku seiklused Eesti inimestele väga südamelähedaks saanud. „On suur rõõm, et Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul on armastatud koguperefilmide seeria lisa saanud ja kõigil filmisõpradel on taas võimalus Leiutajateküla kõigi tegelastega kohtuda,“ lisas Soe.

Kogupere seiklusloos „Lotte ja kadunud lohed“ saab vahva koeratüdruk endale väikese õe Roosi. Leiutajatekülla tulevad teadlased, pesukaru Karl ja kala Viktor, kes osalevad suurel rahvalaulude kogumise võistlusel. Võistluse peaauhinna saab see, kel õnnestub salvestada maailma vanima loomaliigi, müütiliste tuldpurskavate lohede rahvalaulu. Lotte ja Roosi otsustavad teadlasi aidata.

„Lotte ja kadunud lohed“ režissöörid on Janno Põldma ja Heiki Ernits. Stsenaariumi kirjutasid Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk. Filmi muusika kirjutas Sven Grünberg. Filmi produtsendid on Kalev Tamm Eesti Joonisfilmist ja Vilnis Kalnaellis Rija Filmsist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid