TOP 12 | Need Hollywoodi ekraanipaarid on kõige häirivamate vanusevahedega
Filmides pannakse alatasa vanemaid mehi nooremate naistega paari, ent vahetevahel on need vanusevahed nii õõvastavalt suured, et Hollywoodis kasutatakse lausa terminit "mai-detsember suhe". Väljaanne Zimbio on kõige häirivamatest ekraanipaaridest koostanud ka nimekirja!
“American Beauty” (1999)
Vanusevahe: 20 aastat
Kevin Spacey tegelaskuju Lester Burnham on tüüpiline keskeakriisis vaevlev Ameerika isa, kes fantaseerib oma tütre veetlevast klassikaaslasest Angelast, keda kehastab Mena Suvari. Tüdruk valab muidugi ka õli tulle ja kogu lugu kulmineerub ühe väga kohmetu seksisteeniga.
“Lolita” (1962)
Vanusevahe: 37 aastat
Stanley Kubrick võttis 60ndate alguses ette Vladimir Nabokovi kuulsa romaani "Lolita", mille siivutu 12-aastane peategelane alustab pärast ema surma skandaalset suhet oma kasuisaga. Filmis oli Sue Lyoni kehastatud Lolita küll paar aastat vanem, ent asjaolu, et ka näitleja ise oli toona kõigest 14-aastane, tekitas ohtralt kõmu.
“Poison Ivy” (1992)
Vanusevahe: 42 aastat
Uue generatsiooni “Lolitas” ehk “Poison Ivy's” mängib Drew Barrymore keskkooliealist neiut, kellel on väga riivatu mõttemaailm. Barrymore'i tegelane võrgutab oma sõbra isa (Tom Skerritt) ja hävitab perekonna, kes ta oma katuse alla elama võttis.
“Harold and Maude” (1971)
Vanusevahe: 52 aastat
Ruth Gordon ja Bud Cort on selle nimekirja kõige suurema vanusevahega paar. Cort oli kummalist armulugu filmides 22-aastane, Gordon aga 74.
"Léon: The Professional" (1994)
Vanusevahe: 33 aastat
Pärast Mathilda pere surma võtab Léon naise oma hoole alla ning asub teda mõrvariks koolitama. Lisaks süngele koolitusele teeb suhte veel õõvastavamaks nende vahel tärkav armuleek. Ameerika Ühendriikide publiku jaoks monteeriti film ümber, ent prantslaste originaalversioonis pannakse romantikale rohkem rõhku.
"Love in the Afternoon" (1957)
Vanusevahe: 28 aastat
Audrey Hepburn oli oma ikoonilisest ekraanipartnerist pea kolmkümmend aastat noorem, kehastades kooliõpilast, kes kuuleb kogemata pealt mõrvaplaani, otsustab Gary Cooperi poolt mängitud ärimagnaati hoiatada, misjärel nad armuvad teineteisesse.
"Manhattan" (1979)
Vanusevahe: 26 aastat
Woody Alleni tegelaskuju Isaac on suhtes 17-aastase õpilase Tracyga (Mariel Hemingway), kuigi teab, et sellel suhtel pole tulevikku. Alleni jaoks jäljendas kunst siinkohal ka elu — 90ndatel lahvatas suur skandaal, kui mees astus suhtesse oma noore kasutütrega.
"The Rum Diary" (2011)
Vanusevahe: 23 aastat
Deppi ekraanipartnerid on alati olnud 25-aastased või nooremad, ent tema suurim vanusevahe oli eksabikaasa Amber Heardiga filmis “The Rum Diary”. Heard oli toona 25 ja Depp 48.
"Trooja" (2004)
Vanusevahe: 16 aastat
Igihaljas Brad Pitt on tavaliselt oma kaasnäitlejannadest umbes kümmekond aastat vanem, kuigi tema esimene ekraaniarmastus Geena Davis oli filmis “Thelma ja Louise” hoopis kaheksa vanem. Pitti suurim vanusevahe ekraanipartneriga oli aga filmis “Trooja”, milles tema tegelaskuju Achilleus röövib ja võrgutab noore Brisēís'e — Rose Bryne oli temast 16 aastat noorem.
"Notes on a Scandal" (2003)
Vanusevahe: 20 aastat
Cate Blanchetti tegelane Sheba paistab elavat oma unistuste elu — tal on suurepärane abikaasa ja perekond. Ometi ei suuda naine oma 15-aastasele õpilasele (Andrew Simpson) vastu panna.
"Little Women" (1994)
Vanusevahe: 21 aastat
Louisa May Alcotti menuromaani 1994. aasta filmiversioonis armub Jo (Winona Ryder) oma professorisse (Gabriel Byrne). Kirjanikuks saamisest unistav noor naine leiab vanemas õpetajas tarkust ja solidaarust ning mees leiab endale noore abikaasa, kellega vanusevahet 21 aastat.
“Venus” (2006)
Vanusevahe: 50 aastat
Selle filmi keskmeks on seksuaalsusest laetud sõprus. Tegemist oli Peter O’Toole’i viimase Oscari-nominatsiooniga. Filmis kehastab O'Toole surevat kirjanikku, kellesse süstib uut elu tema sõbra noor nõbu. Venuseks ristitud näitsik naudib samuti vanema härra seltskonda, kuid teatud maalt seab ta sellele siiski piiri.