Nimelt avaldas J.K. Rowling teose 2001. aastal just selle nime all, 2016. aastal sündis raamatu põhjal ka esimene film. Siin on 10 maagilist fakti selle linateose kohta, mis võitis parimate kostüümide eest ka Oscari.

1. Maagiline kohver

Newt Scamanderil on maagiline kohver, mis mahutab lõpmatult palju olendeid, sealjuures ka teda ennast. Hermione Grangeril oli Harry Potteri sarjas sarnase loitsuga käekott, kuhu mahtus hunnikute viisi suuri ja vajalikke asju, mida muidu oleks keeruline transportida olnud.

2. Uus sõna

J.K. Rowling leiutas filmi tarvis uue sõna - choranaptyxic. Tegu on elukaga, kes saab kahaneda ja kasvada vastavalt vaba ruumi olemasolule. Kaugelt idast pärit looma näeme ka ekraanil.

“Fantastilised elukad ja kust neid leida”

3. Maagilised õnnetused

Ainus tegelane Harry Potteri sarjas, kes hoolis loomadest sama palju kui Scamander, oli Hagrid. Kusjuures mõlemad visati Sigatüüka nõiduste ja võlukunsti koolist sarnasel põhjusel välja - müstilise õnnetuse põhjustamise eest, millesse olid segatud maagilised olendid. Samas teame, et Tom Riddle ehk hilisem põhipahalane Voldemort lavastas Hagridi süüdi, kuid Newti väljaviskamine tundus üsna põhjendatud.

4. Pingelised suhted

Raamatus ja filmis on suhted Ameerika võlurite ning mittevõlurite vahel äärmiselt pingelised. Näitlejanna Samantha Morton mängib filmis maagiavastase grupeeringu liidrit, kelle eesmärgiks on hävitada kõik võlurid ja nõiad Ameerikas.

5. Loodud nullist

Väga vähe on säilinud tolleaegsest New Yorkist, kus fantastilised elukad filmis ringi tiirutasid. Disaineritel ei jäänud muud üle, kui luua uskumatult detailne koopia 1920ndate New Yorki tänavapildist ja seda kusjuures Inglismaal.

“Fantastilised elukad ja kust neid leida”

6. Varastas südame

Kõikidest fantastilistest elukatest, mida filmis näha võis, oli peaosas olnud Eddie Redmayne’le kõige armsamaks raagritsikalaadne putukas. Ta oli vahvalt klammerduv ja igast tema liigutusest kumasid läbi emotsioonid, mistõttu vestluseks polnud sõnu vajagi. Filmi esilinastusel kandis Redmayne fänni meisterdatud prototüüpi ka oma rinnataskus.

7. Täiuslik valik

Kui filmi jaoks hakati näitlejaid valima, teadis raamatu autor J.K. Rowling täpselt, et Eddie Redmayne on kõige õigem valik Newt Scamanderit kehastama. Ta mitte ainult ei näe välja nagu ta oleks pärit 1926. aastast, vaid tal olid olemas kõik vajalikud iseloomuomadused ja kiiksud. Temas oldi nii kindel, et Redmayne ei pidanud rolli saamiseks isegi katsetel käima.

8. Üks viiest

Algselt oli “Fantastiliste elukate” lugu mõeldud triloogiana välja lasta, kuid Warner Brothers kinnitas, et film saab koosnema viiest osast ja J.K. Rowling kirjutab kõigile neile käsikirjad. Teine osa filmist jõudis ekraanidele juba mullu novembris ja kolmas linastub 2020. Kõikide osade pealkirjad algavad sõnadega “Fantastilised elukad”.

9. Järgmine peatus: Euroopa

“Fantastiliste elukate” esimese osa tegevus leiab aset Manhattanil New Yorkis, kuid teine osa on kodule juba lähemale Pariisi ja Inglismaal

10. Võlukepi käsitlemise kursused

Paljud näitlejad pidid enne võtteid käima koolitustel, kuidas võlukepiga õigesti ümber käia ning seda viibutada ja kasutada nagu tõeline võlur.