"Meie eesmärk on lahata Eesti elu puudutavaid küsimusi võtmes, mis on arusaadav kõigile Kanal 2 vaatajatele ja ei jää ainult elitaarseks politoloogiliseks mõlgutuseks,” selgitab Kaljas. "Selliseks valimisdebatiks võiksid Kanal 2 vaatajad valmis olla."

Kaljase sõnul saab saade olema meeleolukas saade valimistest, kus sõna saavad inimesed, keda puudutab Eesti ja eesti inimeste tulevik.

"Saates käsitletakse erinevaid probleeme ja temaatikaid, mis käesolevatel valimistel on poliitikute poolt üles tõstetud ja koos saate külalistega saame anda neile hinnangu, kas teemad on eesti ühiskonnas olulised või mitte, kas lubadused on realistlikud või mitte, kas poliit-propagandal on ka sisu või käib võitlus ainult võimu üle ilma sisu omamata," seletab Kaljas.

Lust selgitas möödunud nädalal Kroonikale, et sellise suhtumisega tehti liiga eelkõige vaatajatele, kes kõige rohkem solvusid: "Uskuge mind, neid on palju. Vahel lausa paar lauluväljakutäit inimesi." Vaatajad, kes Lustile eile rohkelt kirju saatsid on segaduses, et kas poliitikutel on tõesti õigus ise omale küsimusi valida: "Kas siis teistes debatisaadetes on küsimused neile ette antud ja läbi räägitud?"

Saatejuht kinnitas, et plaanis oli teha väga korralik saade, milles keedumuna teelusikal ei oleks tassitud: "Meie oma toimetuses kavatsesime väga hästi ette valmistuda. Me pidime kõik küsimused läbi mõtlema. Ma tegin juba nädalavahetusel suurt tööd, uurisin ja puurisin." Saate eesmärgiks oli rääkida poliitikutega nii, et vaatajad ei mõtleks ämma sünnipäevale, vaid oleks mõttega asja juures.

"See mäng käis üle minu pea, see mingil palju kõrgemal tasandil. Ja ma arvan, et seal olid mängus mingid konkreetsed inimesed, kes ei soovinud seda saadet ja kes suutsid seda nii suunata," mõtiskleb ta ning lisab, et tegu oli hoopis kommunikatsioonitrikiga.