1. Filmi pealkiri “Koerte saar” ei ole seotud Londoni East Endis asuva samanimelise paigaga, mis piirneb kolmest küljest Thamesi jõega. Režissöör Wes Anderson sai inspiratsiooni hoopis Tashirojima saarest Jaapanis, kus elab rohkem kasse kui inimesi. Nende hulkuvate loomade toitmine usutakse toovat kasvu ja õnne. Sellest teadmisest tiivustatuna lõi Wes Megasaki linna, kus jumaldatakse kasse, ent põlatakse nendega juba aegade algusest peale vaenujalal olnud koeri. Anderson on tunnistanud, et “Koerte saar” on saanud tugevaid mõjutusi Akira Kurosawa animafilmidest ning Rankin-Bassi nukufilmidest.

2. “Koerte saar” on Wes Andersoni teine animafilm samuti kahele Oscarile nomineeritud “Fantastilise härra Reinuvaderi” järel. Tänavu 50. juubelit tähistav Anderson on ühtekokku nomineeritud Oscarile seitsmel korral – lisaks eelnimetatule teenis kolm nominatsiooni tema film “Grand Budapest Hotell” ning ühe “Kuutõusu kuningriik” ning “Tenenbaumid” kumbki.

"Koerte saar"

3. “Koerte saar” on kõigi aegade pikim nukufilm maailmas “Kubo ja kahe pillikeele” järel, millel on pikkust kõigest minuti jagu rohkem. “Koerte saares” on umbes 144 000 kaadrit, et täita ekraanil tunni ja 41 minuti jagu vaatamist.

4. Filmi tegelastele on andnud hääle terve plejaad kuulsusi, nende seas Oscari-võitjad Frances McDormand, F. Murray Abraham ja Tilda Swinton, kuldmehikestele nomineeritud Bryan Cranston, Edward Norton, Bill Murray, Jeff Goldblum, Bob Balaban, Greta Gerwig ja Ken Watanabe, kordi ja kordi Kuldgloobustele kandideerinud Scarlett Johansson ja Liev Schreiber ning paljud teised.

5. Peategelasele Atarile andis oma hääle lapsnäitleja Koyu Rankin, kes on sündinud Kanadas šoti päritolu isa ja jaapanlasest ema lapsena ning räägib hästi nii jaapani kui ka inglise keelt.

6. “Koerte saar” oli eelmisel aastal Berliin filmifestivali avafilm – varem pole seal avatseremoonial esilinastunud ühtki animatsiooni. Pärast esilinastumist Berliinis korraldati eksklusiivne eriseanss San Franciscos, kuhu kutsutud võisid kinosaali kaasa võtta ka oma koerad.