Saksamaalt pärit Claptone’i peetakse üheks paremini oma tegelikku identiteeti varjavaks artistiks üldse. Tema päris nime ei avaldata mitte kunagi, ta ei poseeri fotograafidele ega tule lavale ilma maskita. Kui maskidega esinevad ka näiteks DJ-d Deadmau5 ja Marshmello, siis nende aliaste tega tegutsevaid produtsente ikkagi teatakse, ent Claptone on suutnud säilitada täieliku privaatsuse.

Müstilise Claptone’i stiilideks on house ja tech-house. Kuldse linnumaski taga peituv DJ ja produtsent tegutseb aastast 2012 ja seda väga menukalt – igal aastal astub ta rahva ette keskeltläbi 260 korral.

Näiteks enne Tallinna külastamist esineb ta Floridas ning käib ka tuuril Brasiilias. Tema üritus nimega „The Masquerade“ on tihti väljamüüdud, see on jõudnud külastada linnu nagu Los Angeles, Rio, Berliin, Pariis, New York ja Barcelona. Ürituse koduks on ka Ibiza legendaarne klubi Amnesia, kus DJ mängib muusikat seitse tundi järjest. Samuti on Claptone üks maailma suurima tantsumuusikafestivali Tomorrowland esinejatest.

DJ ülesastumisi kirjeldatakse isegi kui šamanistlikke kogemusi, tal on eriline oskus pidutsejad väga sügavale oma muusikasse viia. Stuudios on Claptone väga hinnatud remixide tegija. Oma versioone on ta loonud sellistele tippudele nagu Depeche Mode, New Order, Disclosure, Faithless, Bastille ning Hurts. Mehe enda lugu „The Drums“ on olnud juba kaks aastat üks tantsumuusikafestivalide hümne, mis sai tõelise hoo sisse just Ibiza saare pidudelt.

Nii pole ka imestada, et ta on valitud kolm korda Ibiza parimaks house-muusika artistiks. Undeground DJ-de edetabelis hoiab Claptone hetkel lausa teist kohta, temast kõrgemal on vaid legendaarne Carl Cox. DJ fännibaasi Facebookis kuulub üle 1,4 miljoni inimese. Iga nädal annab Claptone välja ka oma podcasti, mida saab kuulata 70 raadios üle maailma. Claptone on avaldanud kaks albumit, „Charmer“ ilmus 2015 ja „Fantast“ eelmisel aastal. Kultuurikatlast toimuval üritusel mängivad lisaks muusikat Dave Storm ja Klaus ning külalisena Soomest Milla Lehto.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid