90ndate lõpul valminud Hiina draamafilmi “Xiu Xiu: The Send Down Girl”
järgi nime saanud bänd on Los Angelesest pärit multiinstrumentalisti Jamie Stewarti tuntuim muusikaline väljund, mida on aastate jooksul aidanud vormida nii stuudios kui ka laval terve trobikond muusikuid. Aastal 2002 alguse saanud projekt on oma terava otsekohesuse
ja intensiivsusega kulgenud rusutud avant-popist osavalt orkestreeritud rockini.

Veebruaris nägi ilmavalgust Xiu Xiu üheteistkümnes kauamängiv nimega
“Girl with Basket of Fruit”, mis on lärmakam, ent stilistiliselt tujukam ja süngem kui 2017. aastal ilmunud “Forget”. See plaat on immutatud ärevusest, pingest, kurvastusest ja vihast, mis on viimaste aastatel jooksul tunginud meist paljude igapäevaellu. Eugene Robinson (Oxbow), Devin Hoff ja Haiti löökpillimängija Emmanuel Obi ning Ayo Okafor on vaid mõned pilkupüüdvaimad nimed, kes sel korral Jamie Stewartile ulatanud oma abikäe.

Xiu Xiu manifesteerub Sveta Baaris toimuval kontserdil Jamie Stewarti, Thor Harrise ja Jordan Giegeri kujul.

Kontserdi külalisesinejaks on kodumaine post-pop produtsent ja vokalist
Mart Avi, kelle oktoobri keskpaigas ilmunud neljas sooloalbum “OtherWorld” pälvis kiidusõnu nii siinsete kui ka välismaiste muusikaekspertide seas.

Sveta Baari uksed avanevad 5. aprillil kell 20.00. Mart Avi alustab 21.00, Xiu Xiu aga kell 22.00. Pärast muusikute etteasteid jätkub Svetas ka järelpidu. Eelmüügis on saadaval väga piiratud kogus pileteid hinnaga 14 € – kui need on oma omanikud leidnud, saab endale pääsme soetada 20 € eest.