Stsenaarium põhineb Rakel Liehu samanimelisel Runebergi preemia võitnud romaanil. "Helene” esilinastub märtsis 2020 ning selle võtted toimuvad hetkel Eestis.

Helenet mängib filmis tunnustatud Soome näitleja Laura Birn, kes on Eesti publikule tuntud mängufilmist "Puhastus” ning keda saab näha ka Veiko Õunpuu käesoleval aastal linastuvas filmis "Viimased”. Kõrvalrollides astuvad üles Krista Kosonen, Johannes Holopainen, Pirkko Saisio, Eero Aho ja Jarkko Lahti.

“Helene” režissöör Antti J. Jokinen ("Puhastus”; "Ämmaemand”) on koos Marko Leinoga ka filmi stsenaariumi autor. Filmi operaatoriks on Rauno Ronkainen, kunstnikuks Jaagup Roomet, kostüümikunstnikuks Eugen Tamberg ning grimmikunstnikuks Kaire Hendrikson. Filmi tootjateks on Cinematic Finland ja Stellar Film.

Filmi tegemist toetavad Hyvinkää linn, Villa Gyllenberg ja Dove Stelf-Esteem Project. Filmi tootmist rahastavad Soome Filmi Sihtasutus, Soome rahvusringhääling YLE ning Jane ja Aatos Erko Sihtasutus. Mängufilmi levitab Nordisk Film. Eestis on film saanud FilmEstonia Cash Rebate fondi toetuse.