Sepi Kumpuilaise muusikukarjäär algas 1991. aastal. Mehe tuntumate palade hulka kuuluvad "Kutsukaa Putkimies", "Hirviö tuli mua vastaan", "Armotonta menoa" ja "Dip pa da", mida on mänginud ka Eesti raadiojaamad.

Kumpulianen pole varem Eestis käinud ning väljaspool Soometki on esinetud vaid korra. “Ühelt poolt on tore ja turvaline esineda Eestis, mis on nii lähedal. Teisest küljest on põnev, kui hästi naabrid minu laule mõistavad ning kuidas meid vastu võetakse. Igal juhul saab see olema põnev elamus”, rääkis mees ise.

Orelipoiss Jaan Pehk tunneb Kumpulaisega hingesugulust: “Tema elutõdesid nentiv soe ja reibas esitusviis äratas minus huvi soome keele vastu. Nüüd natuke juba oskan ka! Dippadai!”

Sepi Kumpulianen Duo, kuhu kuulub ka Juha Saunala, esineb festivalil laupäeval, 8. juuni päeval. Luige Nokk toimub 7. ja 8. juunil Lennusadama välialal. Festivali programmi kuulub mitmeid kontserte, filme, kohtumisi näitlejate ja saatejuhtidega ning stand-up koomikute etteasteid. Lisainfot leiab kodulehelt www.luigenokk.ee ja piletid on müügil Piletilevis. Festivali lõplik ajakava avalikustatakse 1. aprillil.