The Swingers

10 aastat tagasi loodud tuntud muusikute kollektiiv The Swingers on edukas igal rindel, kuna viimne kui üks selle ansambli liige on ka eraldiseisvalt hinnatud ja armastatud artist. Võtkem näiteks Eesti Laulul viimati nähtud energiline megahitt “High Heels In The Neighbourhood”, erinevatel aastatel Eurovisionil saavutatud individuaalsed head tulemused või igasuguste eriilmeliste teleprojektide suuremad ja väiksemad triumfid (“Eesti otsib superstaari”, “Su nägu kõlab tuttavalt”, “Laulupealinn”, “Tantsud tähtedega” jne.) Kui The Swingers kontserdi korraldab, on täismaja garanteeritud ja ka firmapidudel ei leidu ainsatki inimest, kelle jalg kaasa ei tatsuks, lisaks annab mitmekesine solistide valik võimaluse panna kokku selline kooslus nagu vaja. The Swingers teab täpselt, mida teeb!


Mullu 25. tegutsemisaastat tähistanud Pearu Paulus, Alar Kotkas ja Ilmar Laisaar on koos oma värvikireva taustabändiga meelelahutusgigant, kellega tuleb kõigil arvestada. Õigustatult üheks Eesti kallimaks peobändiks peetav 2 Quick Start tõestas alles hiljuti Saku Suurhallis antud kontserdiga, et nende populaarsus on niivõrd kustumatu, et ollakse suutelised ka ilma värske loominguta tuhandeid inimesi kohale meelitama — otseloomulikult selleks, et ennastunustavalt kaasa laulda, tantsida ning vanu häid aegu meenutada. Väiksemaarvulise publikuga pidusid kirgastavad nad täpselt sama suure pühendumusega, mis on ühtlasi ka põhjuseks, miks kõik üritustekorraldajad 2 Quick Starti palavalt armastavad. Töö kiire ja korralik, ilma ühegi probleemita!


Üks populaarsemaid Eesti muusikuid Koit Toome on samuti oodatud külaline nii telesaadetes, lauluvõistlustel kui ka firma- ja laulupidudel. Olles Eesti läbi aegade edukamaid muusikuid oskab Koit küll raha küsida, aga selle eest ka teenust osutada. Järgmisel aastal oma 25. lavajuubelit tähistav Toome on küll viimasel ajal mõista andnud, et on õppinud mõnedele projektidele "ei" ütlema, kuna tervis annab märku ja perekond soovib rohkem aega koos veeta, ent see kõik kõnelebki selget keelt sellest, kui hinnatud ja suure pühendumusega mees Koit on ning millise võimsa karjääri ta endale ehitanud on.


Sarnaselt 2 Quick Startile ei valmista ka andekale ja sümpaatsele Karl-Erik Taukarile mingit probleemi Saku Suurhall rahvast täis pakkida. Tema meeldiv käitumine, karismaatiline ja viisakas olek ning sõbralikkus on selle staarisaatest võrsunud noormehe teinud armastatud rahvameheks, saate- ja õhtujuhiks, rääkimata suurepärasest laulu- ja pillimänguoskusest. Karl-Erikut ja tema ansamblit oodatakse pidudele esinema pikisilmi, kuna mees on vajadusel valmis lausa tundide viisi autogramme jagama ning fännidega kohtuma, et keegi pettunult lahkuma ei peaks. Kuldaväärt eksemplar, kelle tähelend mingit vaibumise märki ei näita. Lisaboonus on ka see, et Karl-Erikut annab suurepäraselt sobitada lavale ka teiste artistidega, kuna ta saab kõigiga väga hästi läbi.Muusika- ja filmimees Andres Kõpper, kes saabus Eesti rahva ette sootuks teistsugust muusikat viljeleva ansambliga Tenfold Rabbit, on saanud võrdlemisi kiiresti selliseks popmuusika hiiglaseks, et temaga soovitakse koostööd teha nii siin- kui sealpool Atlandi ookeani ja tema muusikat striimitakse koguni teisel pool maakera. Hoolimata peadpööritavast edust pole Andres ülbeks läinud ega oma fännidele selga pööranud ning esineb meelsasti üritustel, kuhu teda kutsutakse, põristades rõõmsameelselt üksipäini oma toredaid trumme ja süntekaid ning suutes ühemeheansamblina tõmmata käima terve angaaritäie rõõmsaid pidulisi. Mis seal salata, NOËPi nakatavate rütmide järgi tantsib ka see, kes muidu elektroonilist muusikat ei armasta.


Noorem generatsioon teab ja hindab kõrgelt sellist “peomussooni supergruppi” (vähemasti nii nad iseennast nimetavad) nagu seda on Küttebänd, kes pärit legendaarselt GüüTTeÖö peolt, mida ilmselt paljud mäletavad sellistest nüüdseks suletud kogunemiskohtadest nagu kohvikklubi Sinilind ning legendaarsed baarid Protest, Noorus ja Kelm. Pundis teevad kaasa mitmed tuntud muusikud nagu näiteks Kallervo Karu, Piret Järvis, Kostja Tsõbulevski, Taavi Paomets, Karl Sirelpuu jpt. Kuigi üldiselt keskendutakse sellele, et antakse maailmakuulsatele hittidele omapoolne tõlgendus ja pannakse muusikasõprade südamed rokibiidi abil kiiremini põksuma, siis on loodud ka üht-teist originaalset.

Kes siis Anne Veskit ei armastaks! Taaskord tegu artistiga, kes suudab võrdselt hästi lõbustada nii Vene Kultuurikeskuse kui Tallinna Lauluväljaku jagu kuulajaid. Anne on juba 40 aastat laval olnud ning seetõttu tõelise profina oodatud külaline nii kodumaistes kui idanaabrite televisiooniprogrammides, vabariigiaastapäeva kontserdil ning suve- ja talvepäevadel. Tallinnas sõidab lausa temanimeline tramm! Kõik see räägib vaieldamatut tõde sellest, et Anne on Eesti valitsev meelelahutuskuninganna. Ja kuigi Anne tariif on kooskõlas tema talendi ja kaliibriga, pole ühestki sendist kahju, kuna ta ei vea oma kuulajaskonda iialgi alt.


Sama suurusjärgu staar kui Anne Veski on ka vanameister Ivo Linna, kes veelgi kauem laval olnud — 2016.aastal tähistas Linna oma 50. lavajuubelit. Läbi aegade väga erinevates koosseisudes lavalaudu kulutanud muusik liigub viimasel ajal koos ansambliga Supernova ning on tänu paari aasta tagusele sutsakale Eesti Laulul taas Eesti meelelahutusmaailma tippu tõusnud. Üks on kindel — kui peol esineb Ivo, jätkub tal repertuaari mängida mitte ainult varahommikuni välja, vaid vähemalt 3 päeva jutti.

Nagu isa, nõnda poeg! Jutt käib otseloomulikult Ivo Linna pojast Robert Linnast, kelle hoogne funkmuusikat viljelev ansambel Lexsoul Dancemachine on tõeline hea tuju maaletooja, mis sobib absoluutselt igale muusikasõbrale, kes armastab lõbusaid meloodiaid, head gruuvi, värvilisi pintsakuid ja alt laienevate säärtega pükse. Ja kuna Robert Linna on mees nagu juke box, siis on tal ka veidi karmima muusikamaitsega kuulajatele lahendus olemas — kutsu firmapeole lisaks Robertile ka tema sõbrad Jon, Rain ja Linnu ning olemas on kõik eeldused kuulda nii Elephants from Neptune’i kui Kuradi Saare loomingut.


Ei saa eestlane ilma kantrimuusikata ja nii on juba 1980ndatel tegutsenud Justament siiani oodatud külaline nii simmanil, pulmas kui firmapeol. Jaan Elgula, Toomas Lunge, Viktor Vassiljev, Tiit Kikas, Indrek Kalda, Tiit Kevad ja Alari Piispea hoolitsevad selle eest, et ka traditsioonilisema maitsega muusikasõbrad ei igavleks nurgas ning toovad naeratuse näole ka nooremale põlvkonnale, kellel lapsepõlvest vahvad mälestused mõnelt jaanitulelt või pulmapeolt.