Tantsumaailmas ei ole auhindu, mis Toomas Eduril saamata oleks jäänud. Peale 1990. aastal Ameerikas võidetud auhinda sai Toomasest koos Age Oksaga pikkadeks aastateks Inglise Rahvusliku Balleti ning kaheks aastaks ka Birminghami Kuningliku Balleti solist. Daily Telegraph kirjutas omal ajal: "Suurbritannias on ainult üks koht, kus saab näha, kuidas tantsitakse balletti nii nagu poleks see ainult kunst, vaid elu ise. See koht on seal, kus tantsib Toomas Edur."

Koos Age Oksaga loodi partnerlus, mida polnud seni nähtud. Ballet Tanaz kirjutas: „Nende vahel tekib keemia, mida ei ole senini suutnud saavutada ükski paar balletimaailmas“.

Lavalt tuli aga ka „vahetevahel“ maha astuda ja teadmine, et just temal on niipalju anda, aga vahel elus ei saa sa midagi tagasi. Väljast poolt oli kõik väga hästi, aga tegelikult.. Püüdlused parema poole, tahe midagi ära teha, jätkusid ka Eestis kunstilise juhi rollis. Toomas peab elus kõige tähtsamaks armastust, mille leidmiseni tuli tal läbida pikk teekond, läbi pettumuste, leppimiste, nukruse ja üksilduse.

Ruti Murusalu ise ütleb oma filmi kohta: „Ballett näib vaatajale ilusa muinasjutumaailmana ja printsi selles armastatakse“. Elisabeth II nimetas 2010. aastal Age Oksa ja Toomas Eduri kahe riigi kultuurisidemete edendamise eest Briti Impeeriumi Ordu komandörideks. Eestis on Toomas Edur pälvinud Valgetähe III klassi teenetemärgi.

"Mees muinasjutust" on režissöör Ruti Murusalu viies tantsuteemaline dokumentaalfilm. Varasemalt on valminud Rutil dokumentaalfilmid "Sündinud tantsule" rahvatantsujuhist Kai Leetest, "Sinine Kõrb" priimabaleriin Kaie Kõrbist, “Ballettmeister” koreograaf Mai Murdmaast ning "Ühe unistuse maja" Tallinna Balletikoolist.

Ka käesoleva filmi stsenarist on Len Murusalu ning operaator, monteerija ning produtsent Erik Norkroos. Filmi tootmist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ning Eesti Rahvusringhääling. Film on valminud stuudios Umberto Productions.

"Mees muinasjutust" linastub Tallinnas 24.-27. aprillini kinos Artis ning 29. aprillil Tartu Elektriteatris.