Raekoja platsilt ERMi lähistel olevasse kontserdipaika jalutamiseks kulub umbes 30 minutit (vahemaa on umbes kaks kilomeetrit). Kontserdipaiga kõrval olevatele parkimisaladele pääseb vaid eelmüügist soetatud parkimispiletiga.

Kontserdi päeval on kesklinnast Raadile viival Roosi tänaval liiklemine piiratud lõigul Jänese - Muuseumi tee. Läbipääs võimaldatakse operatiivsõidukitele, kohalikele elanikele ja piirkonnas asuvatesse asutustesse siirdujatele. Suure rahvamassi liikumise tõttu ei soovitata 18. juulil autosid Roosi tänavale parkida.

Pärast kontserti umbes kell 23.30 muutub liikluskorraldus ka Raadilt kesklinna suunduval Narva maanteel: keelatud on vasakpöörded Puiestee ja Jaama tänavale ning linna poole suunduv vasakpöörderada tähistatakse ajutiselt otse liiklemiseks.

Alates 16. juuli õhtust on keelatud peatumine ja parkimine Muuseumi teel, Jänese tänaval ja Roosi tänava lõigul Jänese - Muuseumi tee.

18. juuli hommikust alates suletakse tavaliiklusele ligipääs Muuseumi teele ning Roosi tänavale lõigus Jänese - Muuseumi tee. Kõrveküla-Tartu maanteel piiratakse liikumiskiirus 30 km/tunnis. Piirangud lõpetatakse hiljemalt 19. juuli hommikuks.

Kontserdi korraldaja palub Tartu ja ümbritsevate asumite sõidukijuhtidel olla äärmiselt tähelepanelik, sest kontserdile on oodata mitukümmend tuhat fänni nii Eestist kui ka välismaalt, kes kohalikus liikluses ei pruugi kõige paremini orienteeruda. ERMi lähistel liiklevatel inimestel tuleb arvestada täiendava ajakulu või uue marsruudi leidmisega. Vajadusel suletakse ohutuse tagamiseks liiklus ühes või teises sõidusuunas.

Metallica kontserdi ametlikud tasulised parkimisalad on avatud külastajatele 18. juulil kella 9:00st kuni 19. juuli kella 3:00ni. Parkimisaladele saab siseneda Narva maanteelt (Google Maps / Waze) (Tallinna maanteed mööda tulijad) ja Pajula teelt (Rõõmu-Viira) (Google Maps / Waze) (Pärnust, Valgast, Viljandist, Võrust, Lätist ja Leedust tulijad). Parkimisalad on valveta. Parklate sisekord on kohustuslik täitmiseks kõikidele parklate territooriumil viibijatele.

Ametlikele parkimisaladele pääseb vaid eelmüügist ostetud parkimispiletiga. Kohapeal parkimispileteid ei müüda. Parkimiskohtade arv on piiratud.
Sõiduteede ääres ja kõnniteedel on parkimine keelatud.

Rattaparklad

Kontserdikülastajatele on avatud jalgrattaparkla, mis asub A-värava juures. Parkla on tasuta ja üldvalvega.

Kontserdipäeval kell 18:00-00:00 (või viimase ratta lahkumiseni) on Tagurpidi Maja parklas (Roosi 86) avatud Tartu Smart Bike rattaringluse ajutine rattaparkla. Kohapeal on kaks inimest, kes aitavad rattaid laenutada/ära anda. NB! Ratast saab laenutada vaid kainena!

Bussiinfo

Seoses liiklusmuudatustega Roosi tänaval ja Muuseumi teel tähistatakse ajutised ERMi peatused Narva mnt ja Muuseumi tee ristmiku lähistele.

Linn on pannud käima öised lisabussid

Kontserdi päeval on linn lisanud liinide nr 1, 4 ja 6 plaanilistele väljumistele lisabussid, mis sõidavad pärast kontserti alates kella 00:00st (viimased väljumised kesklinnast on kella 02:00 paiku):

Liini nr. 1 bussid sõidavad tavapärasel marsruudil. Liini nr. 1 teenindatakse 15-minutilise intervalliga. Täiendavad väljumised pärast keskööd peatustest Kesklinn II ja Kesklinn IV on minutitel 00, 15, 30 ja 45.

Liini nr. 4 bussid sõidavad kesklinnast Ropka linnaosa suunas Ringtee lõpp-peatusesse ja tagasi kesklinnani. Liini nr. 4 teenindatakse 30-minutilise intervalliga. Täiendavad väljumised pärast keskööd peatusest Kesklinn VI on minutitel 00 ja 30.

Liini nr. 6 bussid sõidavad veidi lühendatud marsruudil - Tähtvere linnaosas peatuseni Tartu Näitused ja Ränilinnas kuni peatuseni Fi. Liini nr. 6 teenindatakse 30-minutilise intervalliga. Täiendavad väljumised pärast keskööd peatustest Soola ja Soola I on minutitel 15 ja 45.

NB! Bussid võivad väljuda ka varem - juhul, kui bussi mahutavus on ammendunud.

Liini nr. 7 bussid sõidavad 18. juulil muudetud marsruudil, kuna Roosi tänav lõigus Jänese - Muuseumi tee ja Muuseumi tee on liiklusele suletud. Buss sõidab Roosi - Jänese - Narva mnt ja vastupidi, ERMi ja Roosi peatuste asukohad on kontserdipäeval muudetud. ERMi peatus on mõlemas sõidusuunas Narva mnt. ja Muuseumi tee ristmiku vahetus läheduses. Roosi ajutine peatus asub linnast väljuval suunal enne Jänese tn ristmikku.

Busside marsruutide kohta leiab lisainfot SIIT!

Liiklusskeemid leiad SIIT!

Külastaja meelespea SIIT!