Klassikakolmapäevade sarja avavad täna, 7. augustil kell 19.00 Eesti muusikamaastikul väljapaistvad artistid: saksofonist Jandra Puusepp, tšellist Andreas Lend ja akordionist Jaak Lutsoja. Kavas kõlavad teosed Indrek Liiti ja Jaak Lutsoja loomingust.

Teisel kontserdil, 14. augustil esitab kaunist muusikat klarnetiduo koosseisus Martin Kuusk ja klassikatäht Marten Altrov. Kavas kaunid teosed heliloojatelt nagu Mendelssohn, Crusell jt.

Viimasel klassikakolmapäeval, 21. augustil esitab Schuberti, Tosti, Faure jt. loomingut erakordse väljenduslaadiga tenor Oliver Kuusik, keda saadab klaveril tunnustatud kontsertmeister Tiina Kärblane.

Klassikakontsertidega loomaaias tehti algust kuus aastat tagasi, kus esinejate seas on olnud muusikamaastikul tuntud nimed nagu Kristina Kriit, Sigrid Kuulmann-Martin, Levi-Danel Mägila, Irina Zahharenkov, Oksana Sinkova, Kristina Vähi, Pirjo Levandi, Henri Zibo, Mikk Langeproon jpt. Need kontserdid on erilised, kuna siin kõlavad muusika taustal loomade ja lindude hääled, mis üheskoos moodustavad ainulaadse helipildi. Loomaaia kassad suletakse tund enne kontsertide algust, mis võimaldab muusikahuvilisel enne kontserti ka loomaaiaga tutvust teha. Loomaaias on augustikuus hea jalutada, sest loomadele lisaks on ka haljastus südasuviselt kaunis ja lopsakas.

Kontserdid algavad kell 19.00 ja nendele pääseb loomaaia piletiga. Sobiva ilma korral toimuvad kontserdid õues. Järgmise kontserdi toimumiskoht antakse teada päev enne kontserdi algust, toimumiskoha täpne info asub kassade juures. Piletikassad nii põhjaväravas (Paldiski mnt 145) kui ka lääneväravas (Ehitajate tee 150) on avatud kuni kella 18-ni. Läänevärava iseteeninduskassast saab pileti osta ka hiljem.

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid