Ivo Lille kodu hoovis korraldatud näitusel oli välja pandud mitmeid erinevaid töid, mis kunstniku käekirja suurepäraselt peegeldavad.

Koduse roheluse taustal lõi kristalne klaas erakordselt maagilise ja pehme õhkkonna.

"Täna öösel lahkus ootamatult Ivo Lill. Temale omaselt sõprade keskelt rõõmsalt otse tantsupõrandalt. 24.06.1953-04.08.2019 Haapsalus. Kaastunne Kuti perele," kirjutas teleajakirjanik Anne Raiste sotsiaalmeedias 4. augustil.

Ivo Lill oli üks tuntumaid Eesti klaasikunstnikke, kelle teosed olid väga hinnatud ka välismaal. Ta lõpetas 1985. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi klaasikunsti erialal ning tegutses hiljem vabakutselisena.

Ivo Lill oli mitmete mainekate kunstiauhindade laureaat. 2013. aastast valiti Ivo Lill Venemaa Kunstide Akadeemia auliikmeks.
Tema töid on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kõrval Corningi klaasimuuseumi (USA), Frauenau klaasimuuseumi (Saksamaa), Deutsches Museumi (München), Ebeldofti klaasimuuseumi (Taani) ja mitmetes teistes kollektsioonides. Ivo Lill oli ka 2002. aastal Eestis toimunud Eurovisioni lauluvõistluse klaasist auhindade autor.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid