Priit Kuusk alias Wend on "Admiral Bellingshauseniga" juba 8 päeva merel olnud, sõites 11. juulist kaasa pika teekonna avaetapid Kroonlinnast Roomassaarde.

"Siis tekkiski meil meestega jutt, et tore oleks ka pikemalt kaasa sõita... Ootamatult selgus, et mu idee kukkus viljakale pinnasele. Mulle tehti ettepanek, millest oli võimatu keelduda," tunnistab Kuusk, laeva tulevane kokk. "Saan ühendada oma kaks kirge - reisimise, või vist seiklemise, ja kokkamise. Ma ei saanud seda võimalust jätta kasutamata."

Kuusk on tunnistanud, et tormine ja jonnakas meri talle ei istu. "Jah, kui meri tormab, on mul raske olla. See on kindel," kinnitab Kuusk ja lisab, et merehaigusest ülesaamiseks treenida pole võimalik. "Vaid praktika on see, mis aitab. Teekond Kroonlinnast oli kohati väga raske. Ma tean väga hästi, mida tähendab merehaigus..."

Kuuse teekond algab 1. septembril Londonist ja kulgeb Argentina kuurortlinna Ushuaiani, kuhu ekspeditsioon peaks jõudma 24. detsembril. Kuuse ja kogu Bellingshauseni ränk katsumus viib nad läbi mitmete riikide, ajavööndite, merede ja ohukollete.

"Tahan tänada oma ERRi kolleege ja juhtkonda. Nad olid kohe nõus, kui ma oma idee neile välja käisin. Kolleegid on ise nõus tihedamalt olema ekraanil, et ma saaks oma unistuse ellu viia," tunnustab Kuusk oma kolleege.

Reisilt on Kuusel õhkõrn plaan ka raamat kirjutada, kuid see on esialgu kõigest plaan.

Antarktikasse peaks Tiit Pruuli koostatud tiim jõudma järgmise aasta 27. või 28. jaanuariks ehk samal ajal, mil jõudis sinna 200 aastat tagasi Bellingshausen.

Bellingshausen asus teele 1819. aasta 4. juulil. Kroonlinna naasis ta 1821. aasta 5. augustil.

Juba oktoobris läheb ETVs eetrisse Kuuse ja kaaslaste järjekordne Uhhuduuri-hooaeg; sama seltskonna uus etapp aga algab 2022. aastal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid