1. "Reisile sinuga"


90ndatel jooksis ETV eetris meelelahutuslik tutvumissaade "Reisile sinuga", mille saatejuhtidena on ekraanile astunud nii Maire Aunaste kui ka Vahur Kersna. Saates oli üks peategelane, kes omale kaaslast otsima hakkas. Selleks oli ta valmistanud hulga küsimusi, millele kolm kandidaati vastama hakkasid. Vastuste põhjal valitud lemmikut nägi peategelane alles saate lõpus.

2. "Õige valik"

2003. aastal TV3 eetris olnud saate ühes episoodis osales kolm noort, kas kaks meest ja naine või vastupidi. Kaaslast otsiv noor käis mõlema kandidaadiga kohtingul, kus võistlejad võimalikult head muljet jätta üritasid. Saate lõpus valis peategelane meelepärasema ning teine pidi saatest lahkuma. Kui vallalised ei soovinud paarina jätkata, liitus saatega kolma ja mäng jätkus.

3. "Vabad ja vallatud"
2005. aastal TV3 eetrisse läinud ja Teet Margna loodud kohtingusaate "Vabad ja vallatud" saatejuht oli Veiko Täär. Paaritusmäng “Vabad ja vallatud” jätkas suhteliselt sama joont, mis oli omane varasemnale ETV saatele "Reisile sinuga".

4. "Kaunitar ja geenius"


2006. aastal TV3 telesaade "Kaunitar ja geenius" oli omapärane eelkõige seetõttu, et paari pandi väga kauni välimuseg naisterahvas, kes oli esmapilgul täielik vastand oma kõrgelt vaid haridust hindavale kaaslasele.

Telesaatest jäi vaatajetele ereda mälestusena meelde Vladimir, kes tunnistas 2006. aastal Õhtulehele, et televisiooni pääsemine oli tema kauaaegne unistus, mistõttu ei olnud saatest välja langemine nii suur löök. "Ma olin hästi rahulik – ei mõelnud, et lähen ja võidan. Näitasin ennast – mida ma oskan ja mida ma õppinud olen."

5. "Maamees otsib naist"2007. aastal Kanal 2 telesaatesse registreerisid end linnast väljas elavad maamehed, kes oma koju perenaist otsisid. Televisioonis näidatud tuvustuste põhjal paluti huvilistel osalejale kirjutada, kelle seast härra meelepärasemad endaga saatesse valis. Naine läks mõneks ajaks mehe juurde maale elama, kus osaleja tema oskusi ja sobivust proovile pani. Suve lõpus valis maamees välja lemmiku.
Saatest jäi kõlama mitmeid veidi piinlikust ja nalja pakkunud hetkeid, mis rahva suus siiani kiirelt levivad. Ka naljaklippides osalevad tegelased tuntakse senini tänaval ära.

6. "Unistuste prints/printsess"
Paljude näitsikute unistuseks on nägus miljonar. Aastatel 2009 ja 2010 andis TV3 tüdrukutele oma unistuseks ka võimaluse. Andres Peets asetas lihaletti välismaa poissmeeste Roberto ja Dimi südamed, mille nimel tüdrukud üksteisega võistlema hakkasid ning mehi moosima asusid. Sarja tulemusena aga keegi paraku armastust ei leidnud. Värvikamate printsessidena jäid rahvale meelde Lauri Pedaja endine pruut hüüdnimega seksi-Maris ja eelneva reality-show kogemusega Tõehetke-Lilit.

7. "Peremees otsib perenaist"Kanal 2 2011. aasta telesaade oli üles ehitatud samamoodi nagu "Maamees otsib naist", kuid seekord polnud tegu maatöid tegevate meestega. Tingimus oli vaid, et neil on aiaga kodu, mille eest naisega koos hoolitseda soovivad. Saates osalesid näiteks it-spetsialist, turismitalunik ning ettevõtja.Tutvumissaates "Randevuu" läks eetrisse 2012. aastal TV3s. Armastatud näitlejanna Ülle Lichtfeldt, selgeltnägija Anastasia Perevozchikova (Nastja) ja kogenud suhtenõustaja Ilona Gassmann aitasid kasulike juhiste abil osalejatel "õigeid" otsuseid langetada. Kaaslane valiti kolme kandidaadi seast.


Tegu oli 2014. aastal TV3s olnud suhtesaatega, kuhu olid oodatud vaid need mehed, kes on huvitatud mitmes tõsielusaates osalenud ning ka näitlemisega kätt proovinud Anna Jankelevitšist. Kohtingu ja kaaslase otsing toimus Egiptuse kuuma päikese all.

Kuigi saatesse oli tulnud osalema ka Anna kunagine tuttav, kes polnud kaunitari senini mõtteist saanud, siis saatest lahkus peaosaline siiski vallalisena. Armastuse leidis hoopis Anna sõber Kristiina, kes kandidaadi Andreiga kuumad kired salaja üles küttis.2015. aastal Kanal 2 eetris olnud telesaade meenutab sisult varem eetris olnud "Maamees otsib naist" ning "Peremees otsib perenaist" telesaateid. Seekord olid peategelaseks nii mehed kui naised, kes meeldivate huvilistega terve suve veetsid ning teineteist tundma õppisid.2105. aastal TV3 eetris olnud telesaates valiti saatesse kandideerijate seast välja kolm naist ja kolm mees, kes ekspertide hinnangul omavahel ideaalselt kokku sobiks. Osalejad nägin neile määratud kaaslast alles altaril, kus preester nad kohe ka meheks ja naiseks kuulutas. Koos käidi nii mesinädalatel kui ka hakati uut kodu looma. Peale ettenähtud aja möödumist pidi paar avalikustama, kas soovib kokku jääda või siiski lahku minna.

Saates osales kolm naist Helen, Liisa ja Liisi, kellele eksperdid valisid kaaslasteks Siimu, Kristjani ja Juhani. Kolmest paarist kõige rohkem tülisid tekkis Helenil ja Siimul, kõige paremini sobisid Liisi ja Kristjan. Skandaalsena jäi kõlama vahetus, mille osalised salaja läbi viisid. Helen ja Liisa avastasid, et sobiksid üksteise kaaslastega palju paremini kokku, mistõttu proovisid naised ka meestevahetust.

TV3 2017. aasta saates osales kaks naisterahvast, kellele valiti kolm huvilist. Naised elasid võistlejatega sama katuse all ning pidid selle ajaga meest võimalikult palju tundma õppima, et saate lõpus oma lemmik välja valida.
Prooviabielu saate peategelastena osalesid juba TV3 vaatajatele tuttavad Liisa ja Helen, kes ka "Abielus esimesest silmapilgust" saates rohkelt tähelepanu tõmbasid. Naised elasid järgemööda koos kolme mehega, kellest kõige edukam oli vaid Heleni ja Kalvi-Kalle suhe. Kalvi-Kalle ja Heleni julged jutud ning ootamatu käitumine tekitas meedias tugeva järelkaja, mis seaduste rikkumise tõttu noormehe isegi kohtusse saatis. Kuigi praeguseks on Heleni ja Kalvi-Kalle suhe valusa lõpu leidnud, siis jääb neid ühendama ühine laps.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid