Enamasti võib koostisainete nimekirjast leida hulgaliselt võõrapäraseid nimetusi, mille eesmärgiks on sind puhtaks teha, läiget anda, sära lisada, värvi juurde panna, niisutada või mida iganes teha. Enamasti tehakse seda väikeste “pärlite” abil, mis tegelikult on plastmass.

Nii sisaldavad kõik glitter-tooted ja highlighter'id enamasti mikroplasti. Me oleme kuulnud, et mikroplasti leidub kehakoorijates, kuid et seda on ka hambapastas, ripsmetušis ja põsepunas, sellele me igapäevaselt ei mõtle.

Kui me määrime näole jumestuskreemi, mille sees on mikroplast, jätab see näole kerge kile ega lase nahal hingata ja nii on vinnidel eriti mugav tekkida.

Samamoodi - kui me lisame pähe üha rohkem ja rohkem mikroplasti, siis ei saa peanahk sellest puhtamaks, vaid vastupidi, muutub allergiliseks ja selle üks väljendusviise võib olla kõõm.

Milliste nimetuste taha peidab end mikroplast ja kuivõrd ohtlik on see meie kehale ja loodusele, seda vaadake juba tänaõhtusest saatest “Laser” koos saatejuht Marii Karelliga kl 20:00 TV3-s.