"O2“ produtsent Kristian Taska sõnas, et Vääna Mõisakoolis filmitakse kahe päeva jooksul massistseene, milles osalemine on hea võimalus jäädvustada end Eesti filmi ajalukku: „1. oktoobril ootame 100 ja 2. oktoobril 50 meessoost taustanäitlejat, kes saavad teha lähemat tutvust ajaloolise suurfilmi tootmise telgitagustega.“

Võttepäevade jooksul võib Harku ja Saue vallas näha kolmekümnendate aastate ajastutruusid sõidukeid ja kostümeeritud näitlejaid. Taska lisas, et võttemeeskond on väga tänulik Harku ja Saue valla elanikele ja vallavalitsustele vastutulelikkuse eest filmivõtete korraldamisel ning annab endast parima, et filmivõtted liiklust ja igapäevaelu võimalikult vähe segaksid.

  • 1. oktoobril Vääna Mõisakoolis filmitavasse massistseeni otsitakse 100 ja 2. oktoobri võtetele 50 meessoost taustanäitlejat. Osalemissoovist palutakse teada anda aadressil film@nordicface.ee
  • Filmivõtted Vääna Mõisakoolis kestavad kolm päeva 30. septembrist kuni 2. oktoobrini.
  • 1. oktoobril filmitakse lisaks mõisakoolile ka Saue vallas asuva Kiia küla tee äärsetel põldudel, kuhu rajatakse võtete perioodiks ajalooline piiripunkt.
  • 1. oktoobril vahemikus kell 13.30 kuni 17.30 võib liiklus Vääna Mõisakooli ja Kiia tee võtteplatside vahelisel Kiia-Vääna-Viti teel olla aeglustatud, kuna vanaaegsed rekvisiitautod liiguvad kolonnis kiirusega kuni 30 km tunnis.

"O2“ filmivõtted on juba toimunud mitmel pool Tallinnas, Helsingis ja Tartus. Pärast Harku ja Saue valla võtteperioodi on planeeritud filmimine Ida-Virumaal, Vilniuses ning mitmel pool mujal.

Spioonipõneviku „O2“ süžee käivitub 1939. aasta augusti lõpupäevil. Kohe-kohe on puhkemas Teine maailmasõda ja just nendel kriitilistel hetkedel langeb Eesti nõukogudevastase luure juht salamõrva ohvriks. Peagi selgub, et meie luure ridades tegutseb äraandja. Reeturi tabamine tehakse ülesandeks luureohvitser Feliks Kangurile (Priit Võigemast) ja algab pingeline kassi-hiire mäng. Samal ajal jõuab luureteenistusteni info, et Stalin ja Hitler on sõlminud tervet Euroopat ja ühtlasi ka Eestit puudutava salakokkuleppe. Olukorda ei muuda lihtsamaks ka Feliksit painav saladus, mille keskmes on kahe aasta tagune kirglik armusuhe poolatar Maria Dubrawskaga (Läti näitlejatar Agnese Cīrule).

Lisaks peaosalisele Priit Võigemastile ja Agnese Cīrulele löövad filmis kaasa Kaspars Znotiņš Lätist, tuntud Eesti näitlejad Elmo Nüganen, Rein Oja, Doris Tislar, Johan Kristjan Aimla, Pääru Oja, Tambet Tuisk, Indrek Ojari, Alo Kõrve ja Mirtel Pohla, Sampo Sarkola Soomest ning paljud teised Eesti, Läti, Leedu ja Soome näitlejad.

Filmi režissöör on Margus Paju ("Supilinna salaselts“), stsenaariumi autorid Tiit Aleksejev, Eriikka Etholén-Paju ja Tom Abrams. "O2“ toodavad filmistuudiod Nafta Films (produtsent Esko Rips) ja Taska Film (produtsent Kristian Taska), kaastootjateks on Solar Films Soomest, Film Angels Lätist ja InScript Leedust. Projekti toetajad on Eesti Filmi Instituut, Kaitseministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Tallink, Tradehouse, Olerex, Creative Europe Media, Viru Filmifond, Tartu Filmifond, Läti Filmi Instituut, Leedu Filmi Instituut, Soome Filmi Instituut, YLE, AkzoNobel, D’Difference, Goldwell, Hestia Hotel Group jt. Filmi levitab Hea Film (Estonian Theatrical Distribution OÜ).

„O2“ jõuab kinoekraanidele 2020. aasta sügisel.