Pildid ja kujutised, mille valmistamine võib maksma minna tuhandeid eurosid, on seni omanikuga hauda kaasa läinud. Nüüd selgub, et olemas ka võimalus oluline teos igaveseks säilitada, vahendab Mirror.

Michael Sherwood on mees, kes koos pojaga pakub inimestele võimalust oma lahkunud lähedase nahk koos tätoveeringuga näiteks kodu seinale riputada.

Veider pakkumine sai alguse paar aastat tagasi toimunud peolt, kus Michael ja poeg Kyle hakkasid sõpradega arutama, miks inimesed üldse tätoveeringuid teevad. Kuigi alguses suhtuti pöörasesse ideesse kui nalja, siis sõbrad leidsid peagi, et sellise mõtte peaks päriselt ellu viima.

"Kogu see kunst, mis tätoveeringutesse pannakse ja see olulisus, mida nad inimestele tähendavad... miks mitte neid peale surma siis säilitada? Inimesed panevad tuhka urnidesse või külastavad kive, kus lähedase nimi peal on, siis võiks ju ka tätoveeringuid mälestusena hoida."

Ühe tätoveeringu jäädvustamine võtab aega kolm kuni neli kuud ning tegutsema peab hakkama kuni 72 tundi peale inimese surma. Pildike eemaldatakse kehalt juba matusebüroos. Jäädvustada ei saa vaid näol või genitaalidel asuvad tätoveeringuid.

Valmis saanud tätoveeringu hooldamine ei ole raske ning nahatükikest peaks kohtlema kui hinnalist kunstiteost.