Depeche Mode andis 2017. ja 2018. aastal ülemaailmse turnee Global Spirit Tour käigus enam kui 3 miljonile fännile kokku 115 kontserti. Nüüd on režissöör ja auhinnatud filmitegija Anton Corbijn pannud ansambli tegemistest ning nende muusika mõjust fännidele kokku ainulaadse kontsertfilmi, mis annab rabavalt edasi kontsertide energia, efektsed show-elemendid ning fännide sügavad emotsioonid.

„Filmi eristab teistest sarnastest kontsertfilmidest just see, et bändi ja nende muusikat näidatakse peamiselt kuue Depeche Mode’i fänni silmade läbi. Neis rulluvad lahti sügavalt emotsionaalsed lood,“ selgitas Forum Cinemas programmispetsialist Henryk Johan Novod. „Bändi mõju näitab kasvõi see, et ka ju Tallinnas on nende nimeline baar.“

Film heidab ainulaadse pilgu muusika hämmastavale väele rajada kogukondi, aidata ületada inimeste vahelisi vastasseise ja luua suhteid. Kunstipäraselt filmitud ja oskuslikult kokku lõigatud filmis „Depech Mode: Spirits in the Forest“ põimitakse Berliini kuulsal Waldbühnel filmitud turnee viimaste ülesastumiste muusikaelamused kokku intiimsete dokumentaalkaadritega fännide kodulinnadest erinevates maailma paikades.