"Le Mans '66 toob meieni Hugh Jackmanile ja tema Wolverine'i rollile ideaalse luigelaulu ("Logan") loonud režissöör James Mangold ("Girl, Interrupted", "Walk the Line", "Identity", "3:10 to Yuma"), kes kandideeris filmi eest ka parima mugandatud stsenaariumi Oscarile.

Filmi esialgne režissöör oli hoopis Michael Mann ("Heat", "Collateral") ning peaosades olid Tom Cruise ja Brad Pitt. Stsenaarium põhines esialgu A.J. Baime'i 2010. aasta raamatul "Go Like Hell: Ford, Ferrari, and Their Battle for Speed and Glory at Le Mans", aga sellest loobuti täielikult. Pardale toodi hoopis Christian Bale ja Matt Damon, kes kehastavad võidusõitjat Ken Milesi ja ettevõtjat Carroll Shelby't ehk mehi, kelle missiooniks sai ehitada auto, mis suudaks 24 tundi kestval 1966. aasta Le Mans'i võidusõidul võita lõpuks Ferrarit. Selleks autoks kujunes Ford GT40.

Sünopsis: Oscari-võitjad Matt Damon ja Christian Bale kehastavad peaosi selles tõsielul põhinevas põnevas loos ajast, mil Ford Ferrari vastu sõtta läks. See on lugu lennuka visiooniga autoehitajast Carroll Shelbyst (Damon) ja kartmatust võidusõitjast Ken Milesist (Bale), kes trotsisid suurkorporatsiooni bürokraatiat, füüsikaseadusi ja isiklikke deemoneid, et ehitada Ford Motor Company jaoks revolutsiooniline võidusõiduauto, millega minna vastu Enzo Ferrari loodud võidukatele neljarattalistele Prantsusmaal, legendaarsel Le Mans'i 24 tunni võidusõidul.

Filmi "Le Mans '66" lavastajaks on James Mangold ("Logan", "Walk the Line", "3:10 to Yuma"). Osades Matt Damon ("Jason Bourne"), Christian Bale ("Pimeduse rüütel"), Jon Bernthal ("Karistaja"), Caitriona Balfe ("Võõramaalane"), Tracy Letts ("Lady Bird"), Josh Lucas ("Piinatud geenius"), Noah Jupe ("Kena vaikne kohake"), Remo Girone ("Killing Eve") ja Ray McKinnon ("Apollo 13").