"Asi pole ainult muusikatööstuses, kõigil on paremad ja halvemad ajad," selgitab duo. "Muusikatööstuse probleem on aga selles, kuidas see opereerib. Suured plaadifirmad hakkavad asju ajama ja põhimõtteliselt lüpsavad nad ühest artistist võimalikult palju raha välja ning seejärel keskenduvad juba järgmisele esinejale," selgitavad Sigma muusikud.

"Mõnikord võib see olla uute artistide jaoks hävitav, sest nad ei tea, kuidas "ei" ütlemisega tegeleda. Tähtis on end ümbritseda õigete inimestega, olgu nad siis su mänedžerid, sõbrad või partnerid," soovitab duo.

Artikkel on refereeritud täispikast intervjuust muusikauudiste portaalile Sky.

Sigma on eestlaste poolt palavalt armastatud, nende siinsed esinemised on alati olnud ülisuure energiaga. Duo jätkuv populaarsus on mujal maailmas teinud neist suurte tantsumuusikafestivalide pealavade artisti, Eestis aga astutakse üles hoopiski kahe eksklusiivsema ja veidi intiimsemas keskkonnas toimuva klubishowga. Reedel, 15. novembil esinetakse legendaarses Tallinna klubis Hollywood ning laupäeval, 16. novembril Tartus endises Atlantise majas asuvas ning spetsiaalselt kontserdite ja erisündmuste tarbeks loodud Alexela Loomelaval.

Sigma liikmed on Cameron Edwards ja Joseph Lenzie. Nad said laiemalt tuntuks 2010. aastal, kui avaldasid koostöös DJ Freshiga singli "Lassitude". See hitt tõi neile rohkelt võimalusi valmistada remixe sellistele nimedele nagu Ellie Goulding, Eric Prydz, Groove Armada ja paljud teised.

Tõeline läbimurre saabus aga 2014. aastal lauluga “Nobody To Love”, mis jõudis nii Suurbritannia kui kümnete teiste riikide singlimüügitabelite tippudesse. See superhitt on tänaseks kogunud üle 300 miljoni striimi Spotifys ja YouTube’is.

Sigma edu jätkus veel samal aastal, kui koostöös lauljatariga Paloma Faith avaldatud singel “Changing” tõusis samuti Inglismaa tabeli kõrgeimale poodiumikohale. Edasi ilmusid juba “Higher”, “Glitterball” ja “Redemption”, mis kõik pälvisid rahvusvahelise tunnustuse ja kõrged kohad maailma olulisemates edetabelites. Suuresti tänu Sigmale muutus drum’n’bass stiilina popmuusikas väga levinuks.

Sigma debüütalbum "Life" avaldati 2015. aasta detsembris ning see saavutas nende kodumaal lausa kuldplaadi staatuse. Hetkel valmistab Sigma välja andma uut stuudioalbumit "Nightingale". Just sellele rajab teed ka eelmisel nädalal plaadifirma Universal Music alt ilmunud värseim hitimaiguline singel "You And Me As One". Palale andis oma hääle briti hinnatud soulilaulja Jack Savoretti.

Sigma minituuril Tallinnas ja Tartus astuvad lisaks neile üles siinse klubimaastiku tuntud tegijad Klaus, Nix & Jonny ja Rämmar DJ’s.