Tänavu kandideeris saatesse rekordarv selgeltnägijaid, kellest poolsada tugevamat kutsuti Mustpeade majas toimuvatele avakatsetele. Osalistel võimed pandi proovile kolme traditsioonilise, kuid väga keeruka katsega. Läbi hooaja avaldas kohtunikele äärmiselt head muljet Gruusiast pärit Anzori, kes ka finaalis võidukarika koju viis.

TV3 programmijuht Raimo Kummer räägib, nagu igal aastal on sunnitud kordama, et tegu pole televaataja petmisega ja võitja pole ammu teada. "Saatele on salvestatud kolm lõppu ja vastavalt telefonihääletuse tulemustele lastakse eetrisse finaali lõpus hääletuse tulemusena selgunud võitja eelsalvestatud võiduklipp. Kõik emotsioonid on ehedad, sest salvestuse hetkel arvavad nad kõik, et võidavad ehk tõesti. Võin ka öelda, et Anzori võitis ülekaalukalt," kummutab Kummer levivad eksiarvamused, et hääletus vaid vaatajate tüssamiseks on. Segadust põhjustab ennekõike, et teadjamatele internetijälgijatele on jäänud silma, et näiteks Brigitte Susanne Hunt oli eile Pariisis, mitte telesaates.

Miks siis mitte otsesaade? "Sest salvestatud, toimetatud ja lõigatud saatega on vaatajateni võimalik tuua palju parem ja huvitavam materjal, eks oma rolli mängib ka kulude vahe," selgitab Kummer, et mitu nädalat tagasi eelsalvestatud saatel on palju eeliseid kvaliteetsema ja põnevama lõpptulemuse saamiseks.

"Anzori kujunes saate käigus Eesti rahva lemmikuks, mida näitas ka ülekaalukas võit hääletustulemustes. Usun, et näeme teda veel TV3 saadetes," kinnitab ka TV3 juht Priit Leito.

Gruusiast pärit Anzori (29) on mitmendat põlve maag-esoteerik. Juba mitmendat hooaega soovivad “Eesti Selgeltnägijate tuleproovist” osa võtta esoteerikud ka mujalt maailmast. Kui eelmisel aastal tegi “Eesti selgeltnägijate tuleproovi” saates eduka etteaste Ukraina selgeltnägija Zanna, siis sellel aastal olid üritajateks Venemaa, Kasahstani ja Gruusia ennast tõestanud selgeltnägijad. Anzori suutis avasaates üllatada nii võttemeeskonda kui televaatajaid, andes lugude kohta teavet, mis oli teadmata isegi produtsentidele, Anzori peab oluliseks mitte lihtsalt näha ja tajuda, vaid võimet ka midagi muuta. Eesti inimesed võtsid Anzori koheselt omaks.

Tuleproovi finaali kordust näed TV3Play lehel või siinsamas: