1. detsembril, kui eetrisse jõudis näosaate kaheksas ehk viimane stuudiovoor ja Marianne Lei­bur võitis Sade laulu "Is It a Crime" vaimustava sooritusega teise koha, tagades endale finaalipääsu, tähistas ta ka oma 24. sünnipäeva! Päeval perelõunaga vanemate kodus. Mõistagi oli kohal ka tema vanaisa Kalju Terasmaa (85). Tütretütre etteastetele näosaates jagub vanaisal vaid kiidusõnu, ainsa märkusega: "Vaata, et sa liiga ei tee, ennast ära ei murra!" Õhtul korraldas Marianne sõbranna enda juures kodus Marianne auks õhtusöögi lähedaste sõprade seltsis.

Kui ma intervjuu hommikul ärgates raadio mängima klõpsasin, kõlas sealt samal hetkel Marianne laul "Soojad sõnad". Rääkinud talle kohtumisel hakatuseks sellest toredast kokkusattumusest, imestab noor täht siiralt: "Tõesti või?" Tunnistades, et pole veel harjunud end raadiost kuulma.

"Need korrad, mis ma ise olen autos kuulma juhtunud, võtavad muidugi mul näo naerule." Eriliselt mäletab ta, kui mängiti esimesest korda "Kauneid hetki". Kalju Terasmaa meloodiat, millele Marianne kaks suve tagasi enda kirjutatud sõnade ja oma häälega uue elu andis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid