Kõige otsituimate märksõnade seast leiab näiteks uue telesaate Rannamaja, mis saavutas nimekirjas neljanda koha tugeva esikolmiku järel, mille moodustasid selle aasta valimised, Eurovisioon ja laulupidu. Need kolm sündmust osutusid ka aasta kõige otsitumateks sündmusteks “Eesti Laulu” ees.

Eesti kõige otsitumate isikute edetabelit juhib sel aastal Eestit Eurovisioonil esindanud Victor Crone. Edetabeli järgi on näha, et eestlased on kultuurirahvas, sest esikümnes on nii kohalikke kui maailmakuulsaid muusikuid ja filmitegijaid. Viimaste seast tasub märkida, et meie oma režissöör Tanel Toom tegi silmad ette Oscari-võitjast meistrile Chistopher Nolanile, kelle uusima filmi “Tenet” võtted toimusid Tallinnas.

Populaarseimate isikute edetabelist saab järeldada, et filmi “Tõde ja õigus” linastumine ning Nolani järgmine suurteos “Tenet” olid ka ühed populaarseimad uudislood eestlaste seas. Sealjuures huvitab meid jätkuvalt keskkonna heaolu, sest kultuuritegelastele pakub pinget aktivist Greta Thunberg.

“Rõõmustav on näha, et 2019. aastal toimus Eestis palju põnevat, mis läks rahvale korda.“Tõde ja õigus” linastumine oli kindlasti aasta suursündmus, mis kerkib esile valimiste, Eurovisiooni ja “Eesti Laulu” seas,” kommenteeris Google Baltikumi Industry Manager Kristina Randver. “Muidugi ei saa mööda vaadata ka Christopher Nolani “Teneti” võtetest, mis tõid Tallinnasse maailmakuulsad staarid.”

Eesti kõige otsituimad märksõnad

1. Valimised 2019

2. Eurovisioon

3. Laulupidu

4. Rannamaja

5. Eesti Laul

6. Europarlamendi valimised

7. Berliini müüri langemine

8. Metallica

9. Kendama

10. Victor Crone

Eesti kõige otsituimad isikud

1. Victor Crone

2. Madonna

3. Inger Fridolin

4. Tanel Toom

5. Christopher Nolan

6. Billie Eilish

7. Leelo Tungal

8. Andrea Bocelli

9. Nublu

10. Greta Thunberg

Eesti kõige otsituimad sündmused

1. Valimised 2019

2. Eurovisioon

3. Laulupidu

4. Eesti Laul

5. Europarlamendi valimised

6. Berliini müüri langemine

7. Metallica kontsert Tartus

8. FIBA World Cup

9. Tantsupidu

10. World Rally Championships