“Imesid ikka juhtub! Esiteks see, et väike Eesti on säärase globaalse liikumise algataja. Teiseks see, et meie tänased kõige popimad artistid leidsid aja ja tahtmise oma õla alla panna. Kolmandaks see, et pisike Setomaa kool võitis endale vägeva koolikontserdi. Usun, et maailmakoristus teeb imet ka alanud aastal. Millist täpselt, see selgub juba septembris!” rõõmustas Eesi Maailmakoristuspäeva eestvedaja Mart Normet. “ Suur tänu kõikidele, kes käisid koristamas ja kõikidele, kes Maailmakoristust toetasid. Koos õnnestub paljugi ära teha!”

Puhta maailma saadik Andres Kõpper ehk NOËP tõdes, et tema võttis eelmisel aastal vastu põhimõttelise otsuse ühekordseid topse ja kotte enam mitte kasutada: “Möödunud aastal juurutasin ma päris tugevasti oma harjumusi, et ma ei võta enam niisama ühekordseid kohvitopse. Kui ma varem mõtlesin selle peale rohkem teoreetiliselt, siis nüüd ma võtsin küll vastu resoluutse otsuse, et ühekordseid topse, kotte, paberkotte ja muud sellist ma enam mugavusest ei osta, sellised väikesed asjad. Aga siit on veel palju edasi minna!”

Kristel Aaslaid rääkis, et maailmakoristus on ka tema elu tugevasti muutnud. “Ma ostsin endale näiteks koomiliselt suure joogipudeli, tänu millele ei saa mul päeva jooksul enam vesi ootamatult otsa. Samuti on mul ääretult hea meel, et minu uues kodus on võimalik prügi sorteerida ja seal on maja kõrval kõik erinevad konteinerid täiesti olemas,” ütles Aaslaid ning lisast, et kuigi ta on enda käitumist juba mõnevõrra muutnud, siis loomulikult on tal veel palju teisigi väikeseid harjumusi, millest võiks tulevikus vabaneda.

Nublu sõnas, et ka tema on hakanud oma igapäevast käitumist ümber mõtestama, et mitte süümepiinu tunda. ”Kui ma olen midagi välja lubanud, siis ma pean ikka kaks korda mõtlema, kuidas ja kuhu ma näiteks prügi panen. Kui ma puhta maailma saadikuna sellele piisavalt ei mõtle, siis on väga lihtne jääda naerualuseks. Tegelikult on võimalik väga väikeste liigutustega tohutult palju ära teha,” nentis nublu. “Mul tulid süümekad, ma hakkasin iseenda käitumises nägema asju, mis ei ole õiged ja mida saaks muuta,” lisas ta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid