Eilsele „Kinni“ avaosa esitlusele Vabamu konverentsisaali kogunesid sarja idee autor ja produtsent Ants Päär, lavastuste autor ja kujunduse disainer Hardi Volmer, toimetaja Allan Muuk, montaažirežissöör Oliver Muraveiski jpt.

„Dokumentaalsari toob endiste kurjategijate meenutuste kaudu eetrisse selle, mis toimus 90ndatel Eesti vanglates. See on meie lähiminevik ja paljud inimesed, kes toonaste sündmustega seotud olid, on elus praegugi,“ kirjeldab Ants Päär. Idee sarja sünniks tuli ühelt endiselt vangilt, kes Pääri poole pöördus, et vanglaseinte vahel filmitud materjali näidata. „Nende kaadrite baasil hakkas kõik arenema. Eks kõige keerulisem oligi endiseid kinnipeetavaid leida ja nad kaamera ette saada. Loomulikult oli see kõik tegijatele emotsionaalselt raske, eriti näiteks naisvange intervjueerides,“ tunnistab Päär.

„Kinni“ on sari endistest kurjategijatest, kes meenutavad aega noore Eesti riigi vanglates, mida peeti sõna otseses mõttes surmatsooniks. Šokeeriva sisu ja pildikeelega dokumentaalsari „Kinni“ on alaealistele ja nõrganärvilistele keelatud.

“Kinni” alustab TV3s esmaspäeval, 27.jaanuaril kell 21.00!