„Kosmilised masinad” treiler

Pseudonüümi Seth Ikerman kasutavate Prantsuse režissööride Raphaël Hernandezi ja Savitri Joly-Gonfard´i linateos, milles kaks kosmosevalvurit kohtuvad kummitusliku naisolendiga, on inspireeritud 1980ndate ulme- ja õudusfilmidest ja kujutab endast värvikirevat muusikalist küberpunk-seiklust. Eepiline vaatemäng kosmose avarustes, nagu on öelnud autorid ise.

Filmis on eriline koht muusikal, mille on kirjutanud Prantsuse synthwave´i-artist Carpenter Brut. Tähelepanuväärne on ka see, et linateose eelarvest moodustab suure osa – umbes 350 000 dollarit – ühisrahastus.

"Kosmilised masinad", ooperlik vaatemäng kosmose avarustes.

Filmi on tootnud Alexis Perrin („Kättemaks” ja „Mineviku vaimud”), kes tuleb Haapsallu ka seda sisse juhatama.

Kodugaraažis tehtud „Max Max” kohtub „Kung Furyga” – värvidega pole koonerdatud ja sõgedate ideedega veel vähem. Olge valmis, et seansi ajal toolist kinni haarata!” (HÕFFi programminõustaja Maria Reinup)

Haapsallu on oodata ka teisi filmitegijaid, ja õige kaugelt – maakera kuklapoolelt Austraaliast. Režissöör James Di Martino ja produtsent Daniel Facciolo esitlevad oma tuliuut filmi „Mees ilma näota”, milles vähi seljatanud noor naine satub koos nädalavahetuseks maale lustima sõitnud sõpradega uskumatuna tunduvate sündmuste keskele.

„Mees ilma näota” treiler

Austraalia odavatest õudukatest ehk ozploitation-filmidest inspiratsiooni saanud õudusfilmi seanss tuleb Haapsalus eriline, sest tegu on filmi rahvusvahelise esilinastusega.

Krimi- ja rümbarebukomöödia sugemetega Austraalia õudusfilm on justkui toores löök makku.” (HÕFFi juht Helmut Jänes)

Esimest korda on Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali kavas Ukraina pikk mängufilm, müstiline õuduspõnevik „Võõras”. Kujundujumise naiskond haihtub otse esinemise ajal justkui õhku. See ei jää ainsaks kadumiseks – samasugustest juhtumitest teatatakse veel. Mis või kes seisab selle taga, selgub siis, kui naisdetektiiv Gluhivska satub silmitsi millegagi, mida reaalses maailmas ei tohiks olemas olla.

„Võõras” treiler

Film on juba linastunud väiksematel Jaapani, Lõuna-Korea, India, USA, Kanada ja Colombia festivalidel – Haapsalus jõuab see ekraanile esimest korda Euroopas. Filmi juhatavad sisse režissöör Dmõtro Tomašpolskõi ja produtsent Olena Demjanenko.

Filmivisionäär Guillermo del Toro teoste atmosfääriga fantaasiaõudukas.” (Helmut Jänes)

Kõik külalistega filmid linastuvad Haapsalus kaks korda.

"Võõras", müstiline õuduspõnevik Ukrainast.

15. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab aset 30. aprillist 3. maini. Festivalil linastub üle 35 filmi 15 riigist ja selle avab Ant Timpsoni õuduskomöödia „Tule issi juurde”.

Festivali passid on müügil HÕFFi koduleheküljel www.hoff.ee. Kogu programm avalikustatakse ja piletimüük algab 9. aprillil.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid