Algselt plaanitud ajal 29. märtsil leiab aset Eesti publikule suunatud TMW Paldiski Pühapäev Lääne-Harju valla keskuses.

Lähtudes kiiresti muutuvast epidemioloogilisest olukorrast maailmas ja ka Eestis ning Terviseameti soovitustest otsustas TMW korraldustiim esmaspäeval, 9. märtsil toimunud erakorralisel koosolekul lükata festival edasi augusti lõppu.

Kuigi koroonaviiruse kohapealse laialdase leviku tõenäosus Eestis ei ole kõrge, on TMW kui välisesinejate ja -külalistega ürituse korraldusega seotud mitmed riskifaktorid. Lisaks esinejate, töötajate ja publiku tervise kaitsele mõjutasid otsust erinevate riikide ja lennufirmade kehtestatavate reisipiirangute ettearvamatus käesoleval perioodil, mille tõttu ei pruugi kõigi festivali esinejate ja külaliste saabumine võimalikuks osutuda.

TMW juht Helen Sildna: „Kui veel eelmisel nädalal uskusime, et suudame Terviseameti nõuannetest lähtuvalt festivali ellu viia, on tänaseks olukord muutunud. Usume, et suudame augustis kõigile osalejatele pakkuda paremat ja ka turvalisemat kogemust. TMWi puhul sai otsustavaks eelkõige rahvusvaheliste osalejate hulk. Usume oma tiimiga, et käesoleval perioodil on targem reisimist minimeerida. Olen tohutult uhke ja tänulik nii meie tiimile kui ka partneritele, tänu kelle kiirele tegutsemisele, mõistmisele ja vastutustundlikkusele on võimalik juba täna kinnitada, et festival toimub samas mahus ja kvaliteedis ning esimest korda me ajaloos ka suve lõpus augustis.”

Kõik TMW festivali ja konverentsi partnerid, programmi kuraatorid ja toimumispaigad on valmis panustama augustis toimuva festivali korraldusse, säilitades festivali mahu ja suures osas ka plaanitud sisu. Programmipartneritena on ka augustis kaasatud teiste seas nii Tampere Talo ja Tampere 2026 kui ka Sevkabel Port ning Stereoleto Festival Peterburist. Kõik märtsiks kinnitatud esinejad on saanud kutse astuda üles augustis ning esinejatele, kellele uued kuupäevad ei sobi, leitakse võrdväärsed asendused. Augustiks on oma esinemise juba kinnitanud festivali nimekamaist välisesinejaist USA rockbänd A Place To Bury Strangers, Vene grupp Shortparis, Ukraina popstaar Luna, Soome artistid Jesse Markin ja Suistamon Sähkö, Saksa nüüdismuusika pianist Kai Schumacher ja Läti indierocki bänd Carnival Youth. Paarikümne praeguseks kinnitanud Eesti artisti seas on Duo Ruut, I Wear* Experiment, Lexsoul Dancemachine, Manna, Mart Avi, Mick Pedaja, Modulshtein, Puuluup, Rita Ray, Ruum ja YASMYN.

Kuupäevade muutus ei puuduta pühapäeval, 29. märtsil toimuvat Paldiski Pühapäeva Pakri poolsaarel Lääne-Harju valla keskuses. Ürituse raames toimuvad sadamalinnas Paldiskis plaanitud kirikukontserdid, pelmeenilõunad Peetri Tolli Tavernis ja vaatamisväärsuste tuurid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid