MEENUTA | Saate "Maskis laulja" kostüümid läksid maksma üüratu summa!
Kuulsad laulvad maskid Ooperifantoom ja Georg Otsa kehastatud Mister X võivad vajuda igavikku, kui kostüümikunstnik Liisi Eesmaa oma loomingu letti lõi. Kümme tuntud inimest kandsid saates "Maskis laulja" Eesmaa loodud pööraselt keerukaid kostüümide, millest igaühe valmistamiseks kulus kunstnikul mitu tuhat eurot. Vaata, mida Eesma Kroonikale kostüümidest hooaja alguses rääkis.
Liisi Eesmaa (35) ütleb, et ettepanek meisterdada saatele "Maskis laulja" kostüümid oli tema jaoks lotovõit. See olevat kohe käivitanud Liisi värvi- ja vormitaju ning põrgulikud-paradiislikud visioonid.
"Minust sai vahemeedium. Olin loominguliselt kergesti süttiv, sest mina ju tean staari maski sees, ta isikupära ja olemust. Temast lähtudes lõingi karakteri, mis on talle omane, ning lisasin toone müstika ja salapäraga, et publikut ja detektiive eksitada," sõnab ta.
Liisi ateljeest sai viieks nädalaks omalaadne labor, kus katse-eksitusmeetodil tehti kujundlikult öeldes peedist pesumasinat. Kunstnik ütleb, et seadis moe vaatenurgast eesmärgiks pakkuda maskidega suurt esteetilist naudingut, et lõpptulemus ei oleks poroloonist rotimaskott, vaid kunstiliselt meisterlik vaatemäng.
Maskide mõõtmed on suured, mõni on üle meetri kõrgune, materjalid uudsed, lahendused ja konstruktsioonid keerukad. Näiteks Silma karakteri ümaruse saamiseks kasutas kunstnik ülisuurt õhupalli, mille abil sai vormi luua ja seejärel sellelt jäljendi võtta.
"Silma mask kaalub viis kilo. Staaril on selles lauldes peas justkui kõlakoda. Samas Jonnipunni pea on tema kehaga võrreldes kerge. Keha võib kaaluda ligi kümme kilo, aga peana kasutasin kerget plastnõu, mida kasutatakse veinitööstuses prosecco valmistamiseks," räägib moekunstnik.
Maskid maksid tuhandeid
Liisi lausub, et ei tunne ideid genereerides mõõtkavu ega raame. Visioone olevat tal olnud rohkem kui rosinaid Tootsi unistuste saias, ent nende teostamine osutus arvatust raskemaks. "Minu kirg on olnud alati peakatete disainimine, ent neid on kantud põgusalt moelaval ja moepiltide tegemisel. Telesõu nõuab aga maskilt vastupidavust. Selles peab saama hingata, liikuda ja – laulda. Mul oli ligi kolmteist inimest abiks: moetudengid, skulptorid, õmblejad, nukumeistrid. Tundsin end dirigendina, kes juhatas vägesid, et püsida õiges helistikus ja graafikus," räägib ta.
Saate produtsendi Kaupo Karelsoni sõnul kulus iga maski-kostüümi tegemiseks mitu tuhat eurot.