"Eesti lood" sari ootab ideekavandeid filmideks, mis peegeldavad elu tänapäeva Eestis. Ideekonkursi tulemusena valmivad filmid jõuavad ekraanile 2022. aastal. Tegemist on juba 19. hooajaga "Eesti lood" sarjast.

Sarja "Eesti lood" filmid avavad Eesti ühiskonnas toimuvaid protsesse ning eestimaalaste tegemisi. Uute lugude konkursile oodatakse ideekavandeid, mis kõnetavad teemavaliku ja selge narratiiviga, eristuvate karakterite ning tugeva režiikontseptsiooniga. Saabunud ideekavandite seast valitakse välja teise vooru pääsevad ideed, mille autoritel on võimalik arendada kolme kuu vältel filmi vormi ja jutustamise viisi. Sügisel valitakse nende seast filmiprojektid, mille tootmine algab 2020. aasta lõpus.

Ideekonkursil osalemiseks peab esitama kavandi, mis võtab ühel A4-lehel kokku režissööri idee, peategelas(t)e tutvustuse ning teemavaliku põhjenduse. Ideed esitades palutakse ära märkida režissööri ja produtsendi nimed ning filmi tootjafirma. Filmide planeeritud pikkuseks on "Eesti lood" sarja puhul 28 minutit. Kavandeid oodatakse e-posti aadressile eestilood@err.ee hiljemalt 30. maiks 2020.

"Eesti lood" sarjast on kujunenud omanäoline ajastu kroonika, mille esimesed lood valmisid juba 2003. aastal. Dokumentaalfilmide tootmist rahastavad ühiselt Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Varasemate "Eesti lugudega" saab tutvuda ERRi uues veebikanalis Jupiter: https://jupiter.err.ee/1038613/eesti-lood