Pühapäevaõhtul toimus Tallinna Lauluväljakul kontsert, mis tõi laulukaare alla läbi virtuaalse lahenduse tuhanded koorilauljad, kelle esituses kõlasi Alo Matiiseni laul "Isamaa ilu hoieldes". Koore juhatas dirigent Aarne Saluveer. Laulule järgnes Ivo Linna kontsert.

Kontsert kandis pealkirja "Kevad tuli teisiti". Pidades silmas kehtivaid reegleid, siis ühendusid esmakordselt koorilauljad üle Eesti kontserdiks virtuaalselt. Selleks paigaldati laulukaare alla spetsiaalne lahendus, millega ühendati legendaarne Ivo Linna, tema bändi, Eestimaa kooride ja lauluväljakul autodes paikneva kontserdipublikuga. Kõik see toimus tippdirigent Aarne Saluveeri juhtimisel. Korraldajate sõnul on tegemist lahendusega, millesarnast pole varem Eestis tehtud ega tõenäoliselt tehta enam ka tulevikus.

Idee autori ja algataja Lehari Kaustel ütles, et sellisel kujul on tegemist maailmas seni suurima virtuaalseid teid pidi sündinud kontserdiga. “Me oleme viimaste kuude jooksul terve ühiskonnana pingutanud. Kõik meie eraelulised ja töised toimetamised on saanud tehtud. Pühapäeval lauluväljakul toimunu oli üks eriline hetk, millega panime meie digivõimekuse päriselt proovile ja vaatasime, kas meil on võimalik tulla korraks kokku ja teha seda, mis on meile omane ehk laulda. See oli huvitav eksperiment, kus lauljad ühendusid oma kodudest läbi telefoni ning esitasid laulukaare all laulu,” rääkis Kaustel kontserdi ideest ja ütles, et hoolimata muutunud elukorraldusest, on Eesti insenerid võimelised looma nutikaid lahendusi kasutades siiski võimalik kokku tulla.

Laulukaare alla tuli virtuaalselt kokku enam kui 2500 koorilauljat.