30. juulist kuni 1. augustini toimuvad Võrumaal Sänna kultuurimõisas erinevad filmilinastused, õpitoad ja arutelud, mis aitavad avada soome-ugri maailmapilti.

Festivali fookuses on teema, kas ja kuidas saab üksikisikuna ühiskonda muuta. FUFFil arutatakse, kuidas hoida keelt, kultuuri ja loodust.

“Meie igapäevaellu on jõudnud küsimus, kuidas me ellu jääme, kui meie kultuuriga seotud looduskeskkond muutub. Ühine filmivaatamine, kohtumine filmitegijatega ja arutelu annab energiat ja inspiratsiooni, et teha midagi oma elus paremaks. Keelt ja kultuuri ei saa vaadata eraldiseisvana, sest kui keskkond muutub talumatuks, siis lõppeb ka elu selles piirkonnas,” ütles festivali kunstiline juht Edina Csüllög.

Kolmepäevane filmifestival on tänavu eestikeskne ja välismaa külalisteta. Linastuvad Kersti Uibo, Ave Taaveti ja Jaan Tootseni filmid. Tutvustatakse ka Eva Seppingu ja Len Murusalu valmivaid filme.

Koos autoritega tuleb vaatamisele lühimängufilmide kassett “Värske veri: Parimate kavatsustega”. Festivali filmiprogrammi lõpetab Ülo Pikkovi retrospektiiv. Näidatakse ka valikut soome-ugri sõprade filmidest ja handi lühifilmidest.

Päevasel ajal toimuvad soome-ugri toite tutvustavad õpitoad, kus saab valmistada ja maitsta hõimurahvaste roogasid. Kätt saab proovida ka animeerimises. Lisaks on lastele oma tegevusala. Õhtustel kontsertidel esinevad Kännu Peal Käbi, Hebo Rahman, Anna Hints ja sõbrad.

Festivali korraldab MTÜ FUFF. Festivali partnerid on Sänna Kultuurimõis, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeeriumi hõimurahvaste programm, Eesti Filmi Instituut, Integratsiooni Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital, Mari Uver ja Rõuge vald.

Täpsem info ja programm: www.fuff.ee