Ülemiste Apollo kinos toimunud esilinastusel oli kohal nii filmi näitlejad kui asjaarmastajad, aga neidki piiratud koguses, nagu uued reeglid ette näevad: 500 inimest mahutavasse saali on täna lubatud koguneda vaid 225 inimesel.

Film valmis kingitusena Toomas Kirsilt Ita Everile ja pidi esilinastuma selle aasta 1. aprillil, ent viirus nihutas kauaoodatud kodumaise linateose avaldamise edasi.

Esilinastusel oli peale lavastaja enda kohal ka osatäitjad Merle Palmiste, Guido Kangur ja Ain Lutsepp ning filmid tulid teiste seas nautima Rainer Vakra ja Rauno Märks koos kaasadega ning ka Kristjan Jõekalda, Rein Oja ja Igor Gräzin.

Ürituselt ei puudunud ka õhtu nael Ita Ever, kes vastas enne filmi õhtut juhtinud Anu Välba küsimustele 1993-1995 jooksnud sarja, filmi ning muude tegemiste kohta.

Süžee

Perekond Salmonid on Eestit valitsenud viimased veerand sajandit, nii kaudselt kui otseselt. Rikkusest on saanud jõukus ja saavutustest võim. Perepea Ella Salmon (Ita Ever) on olnud isegi president! Kuid sellestki jääb väheks. Salmonid on otsustanud end suurte tähtedega ajalukku kirjutada, tuues Venemaa valduses oleva presidendi ametiraha tagasi Eestisse. Õilis, kuid omakasupüüdlik plaan satub aga ootamatult ohtu ning Salmonitel tuleb leida lahendus, kuidas pöörasest olukorrast võitjana väljuda.

Salmonid oli Eesti esimene teleseriaal, mis aastatel 1993-1995 näitas humoorikalt, milline on eliidi ehk rikaste elu väikeses Eestis. Veerand sajandiga on palju muutunud ja nii on aastal 2020 just õige aeg vaadata, mis on Salmonitest tänaseks saanud.