Tänasel võttepäeval oli kohal suur hulk tuntud Eesti näitlejaid ning Harjumaa talus toimunud võttepaik on samuti filmile kohaselt ehteestlaslik.

Uus kodumaine komöödia, mille võtted algasid tänavu juunis, on režissöör Rene Vilbre ekraniseering Andrus Kivirähki samanimelisest näidendist, mida võib tõesti nimetada Kivirähu “Tõeks ja õiguseks”. Oskus naerda eestlaseks olemise üle ja samas nautida seda tohutut privileegi kõikide teiste rahvuste kõrval on selles filmis kindlasti omal kohal. Sel suvel saab Andrus Kivirähu surematu tüvitekst üles võetud filmina ning uuel aastal Eesti Vabariigi sünnipäevaks kinolinale.

Režissöör Rene Vilbre ütles esimesel võttenädalal, et kui tavaliselt on filmides paar peategelast, kel suurem raskus, siis "Eesti matuse" puhul on kandvaid karaktereid läbi filmi pea kümme ja kõik täiesti erinevad tüübid. "See on üsna suur väljakutse nii režissöörile kui näitlejaile. Näitlejad on tänaseks juba kõik oma karakterid leidnud ja näha on, et nad naudivad mängu täiega! See teeb töö ja loomingu võtteplatsil väga mõnusaks," selgitas Vilbre.

Samuti on ta rõhutanud, et uus komöödia annab eestlusele ja meie kõigi eestlaseks olemisele veel ühe võimaluse.

Uue kodumaise komöödiafilmi peaosades teevad kaasa Jan Uuspõld, Merle Palmiste, Tambet Tuisk, Peeter Oja, Hilje Murel ja Ago Anderson, aga ka nooremad tegijad Anna Sergejeva, Sandra Ashilevi ja Markus Habakukk.

Rene Vilbre on olnud varasemalt “Klassikokkutuleku” triloogia lavastaja. “Eesti matuse” stsenaristiks on Ott Kilusk.