Kagu politseijaoskonna komissar Tiit Melts ütles Delfile, et turvakaamera salvestiselt nähtus üheselt, et roolis olnud lastekaitseametnik ei sõitnud "Kuuuurija" toimetajale Indrek Meltsasele otsa ega teinud autoga parklast välja sõites kaameramehele viga, ei tahtlikult ega ka tahtmatult.

"Kuuuurija" toimetaja Indrek Meltsas ei taha seda aga kuulda ja kirjutas 10. juulil Facebooki.

"Tegu on lurjustest Valga lastekaitse töötajate Kätlin Podirati (tegelikult Kätlyn Podiradt - toim) ja Jana Kala laimu ja valega kättemaksuks. Minul on juhtunust kaks tunnistajat ja ka videosalvestused, mis lükkavad Delfi-Õhtulehe väited ümber. Ka antud Õhtulehe videos aegluubis on minutil 2:04 situatsioon näha. Politseilt eraldi palusin, et lõpetaksid asja menetlemise, kui soovisid mind Valgas ülekuulata," kirjutas Meltsas.

"Olin 4.märtsil Valgas seoses looga, mis on ka Kuuuurijast läbi jooksnud. Tegu oli pedofiili ohvriks langenud lapsega, kes just nende lastekaitsjate valedega võeti emalt ära. Ema oli teavitanud Valga politseid ja lastekaitset kahtlasest pedofiilist ja kuu aega mittemidagi ei võetud ette, enne kui lõpuks laps leiti pedofiili juurest vägistatuna. Miks lasid Valga politsei komissar Tiit Melts, lastekaitsjad Kätlin Podirat ja Jana Kala sellel juhtuda? Lastekaitsjad on antud asjas korduvalt ka kohtule valetanud."

"Tean, et ametisiku laimamise ja valeütluste andmise eest oleks minu poolt kriminaalkuritegu. Jään huviga ootama süüdistust. Kogu lugu Valga kaabakatest ametnikest näete sügisel "Kuuuurijas"," sõnas Meltsas lõpetuseks.

Sõnavõtt on kantud liigsetest emotsioonidest

Kroonika kontakteerus Tiit Meltsiga ning küsis, mida ta arvab "Kuuuurija" toimetaja sõnavõtust.

"Lugedes Indrek Meltsase sõnavõttu ametnike suhtes, siis usun, et see on kantud liigsetest emotsioonidest, mille on tekitanud politsei poolt ajakirjandusele väljastatud videosalvestus, kus on näha tema käitumine," kommenteeris Melts.

"Rõhutan siinkohal, et videosalvestuse avaldamise mõte ei olnud midagi muud kui ainult tõe avaldamine ja ei politsei ega lastekaitse pole kuidagimoodi moonutanud infot ega pahatahtlikult pannud Indrek Meltsast videosalvestusel nähtavalt käituma," lisas Kagu politseijaoskonna komissar.

Kroonika uuris ka, kas Tiit Melts kavatseb midagi Indrek Meltsase sõnavõtu osas ette võtta nagu "Kuuuurija" toimetaja eeldab.

"Mis puudutab Indrek Meltsase sõnavõttu, siis nii lastekaitsjad kui ka politseinikud ei kohtu sellise suhtlusmaneeriga kahjuks esimest korda ning seetõttu ei tundnud vähemalt mina seda lugedes ennast ka kuidagi häirituna, kuna selleks pole mingit põhjust. Seepärast ei ole ka alust ega vajadust mingisuguse menetluse alustamiseks. Selgitan, et kui inimesed teistele midagi ebaviisakalt ütlevad, teisi mõnitavad või sõimavad, siis määritakse sellega ikkagi ainult iseennast," lausus Tiit Melts.