Selle aasta 26. juunil oleks Jaak Joala saanud 70-aastaseks. Liiga vara meie seast lahkunud laulja mälestuseks korraldatakse tema sünnipäeva puhul kaks kontserti. Üks toimus eile Viimsis ja teine juba täna Kasepää Laululaval.

Jaak Joala oli legend ja eelmise sajandi vaieldamatult üks parimaid ning armastatumaid lauljaid Eestis ja kogu Nõukogude Liidus. Juba varases nooruspõlves salvestas ta laulu "Kuulsuse ahelad", mille sisu peegeldas tema hilisemat karjääri ja elu hirmuäratava sarnasusega.

Kas see oli kokkusattumus, kas ta aimas seda ette? Neid küsimusi ja oletusi võib jätkata, aga fakt on see, et temasugust lauljat ei ole Eesti rahvas hiljem näinud.

Tema ainulaadne tämber ning filigraanne intonatsioon on olnud eeskujuks paljudele lauljatele. Tema romantilised laulud ja tohutu populaarsus lõid selle ajastu uue ning enneolematu mõõtme kogu regiooni muusikaelus.

Kontserditel tulevad esitusele kõik tema parimad ja olulisemad laulud – "Naer", "Unustuse jõel", "Kuulsuse ahelad", "Davai poigrajem ljubov", "Naerata", "Ausus", "Suveöö" jt. Laule esitavad Märt Avandi, Ivo Linna, Juss Haasma ja Lexsoul Dancemachine. Õhtut juhib Ivo Linna, kes oli Jaagu võitluskaaslane ja hea sõber.

Ivo räägib kontserdil ka veel kuulmata ning avaldamata seiku tema elust ja karjäärist. Märt Avandi, Juss Haasma ja ansambel Lexsoul Dancemachine osalesid 2018-2019 aasta suvel menukatel Tartu Uue Teatri etendustel "Kremli Ööbikud" Narvas, mis peegeldasid olulisemaid seiku nii Jaagu kui tolleaegsete muusikute elust.

Laval:
Märt Avandi, Ivo Linna, Juss Haasma & Lexsoul Dancemachine (Robert Linna – vokaal & perkussioon, Martin Laksberg – bass, Jürgen Kütner – kitarr, Caspar Salo – trummid & perkussioon, Kristen Kütner – klahvpillid & kitarr, Joonas Sarapuu – klahvpillid)