Smilersi ninamees Hendrik Sal-Saller käis eelmisel nädalal saates "Vikerhommik", kus kritiseeris oma kolleege, kuidas nad karantiini ajal käitusid.

"Inimesed peavad aru saama, et meelelahutus ei ole see esimene asi, mida inimesel igapäevaseks eksisteerimiseks tarvis on. Tore muidugi, kui meie ala keegi aitaks ja seal on palju erinevaid mutreid, nupukesi ja nipleid, kuhu oleks vaja natuke õli juurde lisada, aga suures joones ei tasuks halada," ütles Sal-Saller "Vikerhommikus".

Ta lisas, et muusikutel pole mõtet sotsiaalmeedias kurta, kui palju neil esinemisi ära jäääb. "Kui sa kirjutad näiteks sotsiaalmeediasse, et oi nüüd mul jäi 40 keikat tegemata, siis tekib küsimus, et kas sa teedki iga kuu 40 keikat? Kui sa teed iga kuu 40 keikat, siis kuidas sul ei ole võimalik järgmine kuu näiteks ilma nendeta elada? Ma saan aru muidugi, kui sa terve aasta mitte midagi ei tee ja kõik keikad olid planeeritud märtsi- või aprillikuusse ja see kõik lendas vastu taevast, siis sorri, tõstan käed üles, kõik on õige, hala!" sõnas Sal-Saller.

Smilersi solist tõi ka välja, et muusikaala ongi valdkond, kus artistid elavad tihti teadmatuses tuleviku osas ja alati tuleb olla valmis tagasilöökideks.

Laulja Helen Adamson ütles, et väga paljud inimesed on lausa nii suures hädas, et peavad oma vara müüma hakkama.

"Inimestel ei ole tööd, nad müüvad oma autosid, kolivad vanemate juurde tagasi, jäävad varast ilma. See ei ole ju kellelegi uudis, et meelelahutus ei ole inimeste esmavajadus. Kuid kui sissetulekud sõltuvad vaid sellest, siis see on väga ärev ja ebaturvaline maailm kus elada, kui sa ei tea, kas ja kuidas sa edaspidi süüa või makse maksta saad," ütles Helen.

"Maailmas on miljonid inimesed tööta, Eestis tuhanded, bändid, kruiisilaevade artistid, maailmakuulus Cirque du Soleil andis sisse pankrotiavalduse ja tööta jäi hoobilt 3500 inimest. Jutt käib siiski inimestest, kelle esmavajadused elus, turvatunne ja isegi toit (Maslow püramiidi järgi) on ära kadunud. Empaatiline on mõista teisi isegi nendel, kes otseselt kriisi tagajärgedest mõjutatud pole," lisas lauljanna.