Tegemist on Ameerika coming-of-age žanrisse paigutuva komöödiaga, mis jõudis kinolinadele 2019. aastal. Näitlejanna Olivia Wilde'i jaoks märgib "Nohik" tema režissööridebüüti, filmi peaosades astuvad üles Kaitlyn Dever ("Detroit", Netflixi-sari "Unbelievable" (ing. k "Uskumatu")) ja Beanie Feldstein ("Lady Bird"). Ekraanil kohtame ka ülemaailmselt tuntud linastaare nagu Lisa Kudrow ("Sõprade"-sarja Phoebe) ja Jason Sudeikis ("Me oleme Millerid", "Vastikud ülemused"), kes on muu seas ka filmi režissööri elukaaslane.

Vaata filmi treilerit siit:

Pühapäeval, 2. augustil kell 21.00, jõuab menukas "Nohik" TV3 Film kanalile, mistõttu uurisime filmi telgitaguseid ja muid põnevaid seiku veidi lähemalt.

1. Platooniline keemia

Beanie Feldstein läks prooviesinemisele eesmärgiga saada ühe kõrvalosatäitja roll, kes hiljem loost välja kirjutati. Režissöör pakkus neiule selle asemel üht pearollidest, Mollyt, ning nagu filmist selgub, tegi Wilde sellega äärmiselt õige otsuse. Nimelt pälvis Molly ja Amy (Kaitlyn Dever) omavaheline klapp filmis kriitikutelt palju kiitust. See on ilmselt ka tänu asjaolule, et Wilde innustas Feldsteini ja Deverit ka päriselus palju koos aega veetma, et kahe parima sõbranna sügav side ekraanil paremini välja paistaks. Lõpuks olid noored näitlejannad kümme nädalat toakaaslased.

2. Liberaalne stsenaarium

Kuigi filmi stsenaristid Emily Halpern, Sarah Haskins, Susanna Fogel ja Katie Silberman on nähtavasti "Nohiku" kallal äärmiselt head tööd teinud, innustas Wilde näitlejaid võtteplatsil oma soovi järgi repliike kohandama. Sellega üritas režissöörihakatis saavutada tegelaste kõnes autentsust ja loomulikkust. Samuti läbis stsenaarium, nagu ka ülal mainitud, küllalt palju muutusi. Kuigi eemaldati loost näiteks Beanie Feldsteini algne roll, kirjutati juurde palju uut. Üks stsenaristidest Katie Silberman on öelnud, et hiljem lisati filmile plaanitust enam stseene Gigile, keda kehastab Billie Lourd ("Star Warsi" järeltriloogia 2015-2019). Võttegrupi sõnul esines Lourd äärmiselt muljetavaldavalt ja paistis silma talle pakutud rolli omapärase lahendamisega.

3. "Nohiku" sünd

Väidetavalt kirjutati filmile esimene mustand juba aastakümnel enne selle esilinastumist, ehk 2009. aastal. Režissöör Wilde on öelnud, et "Nohik" on inspireeritud filmidest nagu "Hommikusöögiklubi" (originaalis "The Breakfast Club"; 1985), "Kiired ajad Ridgemonti keskkoolis" (originaalis "Fast Times at Ridgemont High"; 1982), "Hämmeldunud ja segaduses" (originaalis "Dazed and Confused"; 1993) ja "Tüdrukud Beverly Hillsis" (originaalis "Clueless"; 1995). Samuti leidub "Nohikus" samalaadseid motiive 2007. aasta filmiga "Superbad - ülikõva!" (originaalis "Superbad"). Huvitavaks teeb viimase asjaolu ka see, et päriselus on "Nohikus" Mollyt kehastanud Beanie Feldstein ja "Superbad - ülikõva!" üht peategelast Sethi rolli mänginud Jonah Hill õde ja vend.

Jonah Hill on üldsusele tuntud ka filmidest nagu "Wall Streeti hunt", "Edu valem" jpt.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid